Арештували судна, якими росія вивозила вкрадене збіжжя

Український суд заочно наклав арешт на судна, якими вивозили українське збіжжя. Про це повідомили на сторінці Морської охоронної Держприкордонслужби України. 

“Оперативно-розшуковим відділом Одеського загону Морської охорони було отримано інформацію щодо використання суден «Матрос Кошка», «Матрос Позинич» та «Михаил Ненашев» під прапором рф, а також «Finikia» під прапором Сирії, для транспортування через закриті порти ТОТ АР Крим викраденого українського збіжжя”, – йдеться в повідомленні.

У діях російських окупаційних органів та їхніх посіпак були виявлені ознаки злочинів, передбачених ст. 438 КК України – «Порушення законів та звичаїв війни», а також ст. 332-1 КК України «Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї». За інформацією, наданою оперативними співробітниками Державна прикордонна служба України Херсонська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження.

“В рамках досудового розслідування проведено плідну роботу з Херсонською обласною прокуратурою, завдяки чому здобуто докази злочинної діяльності, які в подальшому були передані до прокуратури АР Крим та м. Севастополя. Вивчивши зібрані під час розслідування матеріали український суд заочно наклав арешт на зазначені судна”, – повідомляють на сторінці.