Армія РФ обстрілює Херсон небезпечними запалювальними снарядами

Російська армія в ніч на 8 січня обстріляла Таврійський мікрорайон у Херсоні запалювальними снарядами. Для обстрілу міста війська РФ використовують ці снаряди вже не вперше. Суспільне дізнавалось чим небезпечні такі обстріли.

Херсонець Валерій Боканов розповів, що бачив обстріл на власні очі.

“Спочатку була заграва, наче салют, все це згори падало, сипалось. А потім шматки землі, наче факелами були засипані і горіло все”, – говорить Валерій Боканов.

З вікна своєї квартири на восьмому поверсі бачила обстріл херсонка Галина з чоловіком. Сталось це о пів на першу ночі, запалювальні снаряди летіли вгору, як салюти.

Пресофіцер тактичної групи “Грім” Дмитро Плетенчук каже, що використання армією РФ запалювальних елементів стається не вперше.

“Російські окупанти продовжують наносити вогневе ураження по Херсону. Вкотре були застосовані ними запалювальні елементи під час обстрілу міста. Обійшлось без жертв”, – сказав Плетенчук.

Такі снаряди є двох видів: запалювальні та освітлювальні, розповів військовий експерт Михайло Жирохов. Останні військові називають ще “люстрами”. Вони підриваються у повітрі і довго світять.

“Таке підсвічування для артилерії, щоб можна було подивитись на результати попадання ракети або намічати цілі для майбутніх ударів. Це освітлювальні, а є запалювальні – вони в арсеналі Градів, гаубиць, причіпної та буксирної артилерії. Вони призначені для того, щоб викликати пожежі”, – каже військовий експерт.

За словами начальника відділення підводного розмінування групи піротехнічних та спеціальних водолазних робіт ГУ ДСНС України у Херсонській області Ігоря Соловйова, по Таврійському мікрорайону були використані саме запалювальні снаряди до системи БМ-21 Град.

“В середині знаходяться запалювальні елементи. На основі сплаву заліза, магнію та алюмінію. Вони небезпечні тим, що температура їхнього горіння сягає до трьох тисяч градусів. І ще складність полягає в тому, що гасити водою їх майже не можливо, бо магній вступає у хімічну реакцію з водою і починається бурхливе виділення температури та газів”, – розповів рятувальник.

Гасити такі пожежі краще піском або землею. В ту ніч пощастило, що майже всі снаряди впали на сусіднє з мікрорайоном поле і це не спричинило пожеж.