Російські окупанти посилили поліцейський режим на лівому березі Херсонської області

Російські військові на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини посилили поліцейський режим. Перевіряють мобільні телефони, проводять обшуки в домівках, вишукуючи патріотично налаштованих людей, викрадають їх та намагаються схилити до співпраці. Про це написало Суспільне, поспілкувавшись зі старостою Гладківського старостинського округу Голопристанської громади Вікторією Ткаченко.

Староста Гладківського старостинського округу Голопристанської громади Вікторія Ткаченко в окупації прожила 54 дні. Російські військові приходили до неї додому з обшуками та намагались схилити до співпраці. Зараз жінка в Одесі, з односельцями спілкується, вони дуже налякані. Російські військові обшукують домівки та викрадають людей.

“Шостого грудня військові РФ викрали жінку просто з дому. До сьогоднішнього дня місце її перебування ніхто не знає”, – розповідає староста.

На території села проживають люди, які стали зрадниками. Саме вони являються величезною загрозою для населених пунктів. Вони знають всіх людей та зареєстровані в соціальних мережах.

“Якщо, наприклад, хлопець виклав фото, де він там служить або десь у військовій формі, а є родичі, які залишилися на окупованій території. До них відразу приходять, здійснюють обшук, зчиняють тиск”, – говорить Вікторія Ткаченко.

Російські війська запровадили в громаді цілодобову комендантську годину. Також, мінують все.

“Люди мають можливість вийти на вулицю тоді, коли це можна робити. На сьогодні дуже багато військових заселяються в будинки. В Гладківці один чоловік на своєму городі підірвався на розтяжці”, – говорить Вікторія.

Про посилення режиму розповідає і Дмитро, житель тимчасово окупованого Скадовська. За його словами містом пересуваються військові патрулі.

“Військова поліція перевіряє автівки, перевіряє людей, які на їх погляд можуть бути підозрілими. Починають все більше таких людей затримувати та проводити з ними якісь профілактичні бесіди”, – розповідає Дмитро.

Військовий експерт Олексій Мельник говорить, що для встановлення контролю на тимчасово окупованих територіях Херсонщини, окупаційна влада застосовує схеми, що діють на території Російської Федерації.

“Їх дуже лякає суспільний спротив, а також доволі ефективні бойові заходи з боку Збройних Сил України. Намагаються знайти шляхи, щоб протидіяти цьому вони, все ж таки, бачать що такі удари влучні. Вони настільки не можуть протидіяти інструментам розвідки, які використовує Україна. Тоді намагаються виявити шпигунів, тих, хто симпатизує, тих, хто співпрацює з українськими Збройними Силами України”, – говорить експерт.

Окупаційна влада проводить арешти людей з активною проукраїнською позицією, які намагаються допомагати українським військовим, розповідає заступник голови Херсонської ОВА Юрій Соболевський.

“Люди залякані. Вони розуміють, що за кожне слово вони можуть потрапити до катівні, за кожну необережну фразу у листуванні в телефоні під час перевірки може бути затримання”, – говорить Юрій Соболевський.

Люди, попри все, продовжують боротьбу з російськими окупантами. Це дуже складно, тому що це не густонаселені пункти і чим менше людей, тим складніше працювати. Крім того, досить професійно працює ФСБ та Росгвардія на виявлення таких людей.

“На сьогоднішній момент жителі тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини практично не можуть виїхати на  підконтрольну Україні територію. Росіяни перекрили рух через Василівку. Єдиним варіантом є виїзд через Крим”, – сказав Юрій Соболевський.