Через руйнування російськими окупантами дамби Каховської ГЕС почався масовий мор риби

Через руйнування російськими окупантами Каховської ГЕС почався масовий мор риби. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України на своїй сторінці в Facebook.

Масовий мор риби почався на Дніпропетровщині внаслідок руйнування росіянами Каховської ГЕС. Десятки тисяч риб залишилися на обмілілих водоймах. Така ж ситуація найближчими днями може розвинутися в інших постраждалих областях України.
“Мертву рибу або ту, що вмирає, не можна збирати для подальшого зберігання, готувати чи споживати. Жоден спосіб приготування не зробить її безпечною для вас: таку рибу не можна вживати, ні сушити, ні в’ялити, смажити чи варити. Ця риба може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини. Уникайте купівлю риби в місцях стихійної торгівлі”, – йдеться в повідомленні.
Одну з найбільших загроз при споживанні такої риби може становити ботулізм – гостре інфекційне захворювання. Воно виникає в результаті вживання продуктів, отруєних токсинами, що виробляються бактеріями-збудниками хвороби. Збудник ботулізму стійкий до впливу зовнішніх факторів. Ігнорування хвороби або неправильне та несвоєчасне лікування може призвести до паралічу і навіть смерті.
Симптоми ботулізму включають:
  • виражену втому, слабкість, запаморочення, нудоту, головний біль;
  • початкові симптоми супроводжуються зниженням чіткості зору (неможливо читати дрібний текст), «пеленою» перед очима, сухістю у роті та горлі, а також утрудненням під час ковтання та мовлення;
  • блювота, закреп і здуття живота;
  • параліч дихальних м’язів;
  • підвищення температури і втрата свідомості не характерні для ботулізму.