Чому херсонці не виїжджають з мікрорайону Корабел, що знаходиться під російським вогнем
У мікрорайоні Корабел внаслідок обстрілів російськими військами склалася загрозлива ситуація. У багатьох будинках відсутні електрика, теплопостачання та вода, у деяких – газ, повідомили в Херсонській міській раді. Цей мікрорайон жителі також називають Островом, він з’єднаний з іншою частиною Херсону двома мостами. У міській раді зазначили, що робота волонтерів у цьому районі стала небезпечною для життя. Які є потреби в цьому районі та чому деякі жителі відмовляються евакуюватися. Про це пише Радіо Свобода.
Жителі мікрорайону Корабел розповіли про наслідки обстрілів цієї частини міста.
“23 грудня повилітало все, балкон розбомблено взагалі, ми навіть його не чіпали. Ми приїхали сюди, бо з того боку бомблять, постійно під обстрілами йшли сюди. Потім думали піти на другий поверх, на другому поверсі теж все повилітало. зараз син полагодив”, – згадала день обстрілів Людмила.
Світла, води, тепла немає, люди живуть своїм життям і хочуть далі жити, бо це їхній будинок, вони його покидати не хочуть. Тому вони тримаються свого будинку та дякують людям, які про них піклуються.
“Тиждень тому ходили ще спокійно по магазинах, але коли в нас людина загинула біля торговельного центру, ми тепер боїмося ходити між будинками, таксі до нас боїться їздити. Слава Богу, волонтери допомагають хлібом, продуктами, консервацією, крупами. А ось будматеріалів не вистачає”, – повідомила жінка.
Жителі розповідають, що мікрорайон Корабел обстрілюють майже щодня. Останніми днями, кажуть херсонці, через обстріли окупантів є і загиблі, і поранені серед цивільного населення.
“Якщо навіть стрілятимуть, вдома краще відсидітися, ніж вискакувати та бігти кудись. Декілька днів тому в нашому районі ракета вбила хлопця з нашого будинку, він вийшов хліба купити. В нас тут немає бомбосховищ. Яке бомбосховище врятує, якщо тут відстань з лівого берега до правого кілометрів три максимум, – розповідають мешканці району.
Втім, евакуйовуватися місцеві жителі, з якими ми поспілкувалися, поки не збираються. Основна причина – брак коштів та небажання залишати рідний дім.
Голова одного з ОСББ Корабельного району Херсону Віктор Тоцький розповів, що регулярно звертається до різних органів влади з приводу відновлення комунальної інфраструктури.
“Звертаємося до Корабельної ради – результату немає, тоді вже до обласної військової адміністрації, до міської ради. Коли результату немає, тоді ми вимушені телефонувати 1545 – на урядову лінію, сподіваючись на те, що хоча б з Києва якось вплинуть на наші місцеві органи самоврядування, й у нас нарешті хоча б електрика з’явиться. Буде електрика, вже буде і вода”, – зазначив голова ОСББ.
Також Тоцький розповів, що місцевим не вистачає будівельних матеріалів для усунення наслідків обстрілів. Після обстрілу ця плівка просто вилітає, нам потрібна фанера.
“Корабельна районна рада за весь час видали нам балон піни, 100 м кв. плівки та п’ять листів фанери. А коли просиш фанери більше, кажуть: “Вибачте, ми не можемо, в нас страждає приватний сектор, і він зараз у нас в пріоритеті”. В нас вже були обстріли безпосередньо по будинку та поряд, нам цього катастрофічно не вистачає”, – повідомив херсонець.
Начальник Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова розповіла, що у мікрорайоні Корабел працює “Пункт незламності”, а незабаром відкриють ще один.
“Пункти незламності” в нас переважно утворюються в освітніх закладах, і ми зважаємо, де у нас є свої пункти опалення. На Остріві опалення здійснюється за підтримки роботи генератора. В нас заплановано та зараз практично на готовий ще один пункт обігріву. В “Пункті незламності” місцеві жителі також можуть отримати гуманітарну допомогу”, – зазначила очільниця.
Ситуація на Острові дуже напружена, туди часто відмовляються їздити автобуси.
“Цей район у нас постійно під обстрілами, ситуація там дуже напружена, туди часто відмовляються їздити автобуси. Я особисто була в суботу в “Пункті незламності”, та тільки вийшла звідти, як буквально через десять хвилин авто, яким я їхала, підстрибнуло від вибуху. При мені два автобуси зупинилися, теж підстрибнули. Тобто ситуація була дуже жахлива”, – пояснила Лугова.
Начальниця Херсонської міської військової адміністрації також зазначила, що підстанція, яка забезпечувала теплопостачання всього мікрорайону Корабел, була обстріляна та поки що не було можливості її відремонтувати.
“Вона знаходиться саме на суднобудівному заводі, підкачку води треба робити з Дніпра, ця територія повністю обстрілюється. Тому було засідання комісії з надзвичайних ситуацій Херсонської міської ради та ухвалено рішення, що єдиний шлях – це злити воду з системи опалення. Тільки з’явиться момент, коли ворог припинить обстрілювати цей регіон і буде можливість у спеціалістів вийти відремонтувати цю підстанцію, то повністю наповниться система водопостачання та обігрів піде в домівки”, – сказала вона.
Лугова знову закликала жителів Острова евакуюватися до більш безпечних регіонів.
“Є евакуаційні автобуси, будь ласка, виїжджайте. Але дуже часто люди навіть не хотіли відчиняти двері, от вони за дверима стоять і говорять, що ми нікуди не виїдемо, принесіть нам гуманітарну допомогу. Евакуюємо 31 людину – це маломобільні, лежачі люди, які рахуються саме в територіальному центрі підтримки соціально незахищених верств населення, які створені при районних радах. Таких хворих є 200, і лише 31 людина дала згоду на евакуацію. Їх вивозять у м. Коростень. Є домовленості, цих людей приймуть, будуть піклуватися, доглядати за ними. Пропонується людям їхати у м. Хмельницький, де людей розселять, дадуть допомогу, де гарантують п’ятиразове харчування. Тобто людям пояснюють, що ви не кинуті напризволяще”, – наголосила Лугова.