Чотирьох мешканців Херсонщини підзрюють в співпраці з російськими окупантами

Двох мешканців Херсонщини, які під час проведення російськими окупантами псевдореферендуму були членами так званої «виборчої комісії» підозрюють у колабораціонізмі. Ще двоє мешканців Херсонщини підозрюються у  колабораціонізмі, вони стали так званими «головами» громад та працювали на російських окупантів. Про підозрюваних повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської окружної прокуратури двом місцевим мешканцям заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).

“У вересні 2022 року один із підозрюваних очолив так звану «дільничну виборчу комісію», створену окупаційною владою РФ на території міста Херсон для проведення незаконного референдуму. Він здійснював підбір членів так званого «виборчкому», видавав бюлетені та організовував обхід осель мешканців для проведення незаконного процесу. Заручившись підтримкою російських окупантів він очолив захоплену місцеву школу та змушував працівників брати учать у псевдореферендумі. Другий підозрюваний, став так званим «секретарем ДВК». Він складав списки виборців та здійснював підрахунки бюлетенів”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування триває.
За процесуального керівництва Херсонської обласної та Каховської окружної прокуратур двом місцевим мешканцям заочно повідомлено про підозру в колабораціонізмі (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, жінка та чоловік підтримали окупаційний режим Росії та почали співпрацювати з російськими окупантами. Вони добровільно зайняли посади так званих «голів» «Федорівського територіального управління Каховської ВЦА» та «Любимівської ВЦА Каховського району». Псевдоочільники здійснювали організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, забезпечуючи функціонування незаконного утворених органів виконавчої влади. Окрім того, вони зобов’язували місцеве населення та представників бізнесу підпорядковуватися окупаційній адміністрації РФ та вимагали дотримуватись режиму, який встановили окупаційні війська”,  – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.