Чим загрожує Херсонщині провокація російської армії на кримському заводі “Титан” (відео)

Російські окупанти в такий спосіб тиснутимуть не тільки на Україну, а й на світову спільноту.

“Побоюючись просування Сил оборони в Кримському напрямку, російські військові вживають таких заходів, щоб шантажувати небезпекою мирного населення”, – говорить керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.

При виникненні на заводі непередбачуваних ситуацій, можливе значне забруднення територій, як України, так і інших держав. Все залежить від погодно-кліматичних умов та напрямку і швидкості вітру.

“Повітряні маси, які рухаються нашою планетою підхоплять ці хімічні забруднення на певну відстань. Це знов залежить від погодних кліматичних умов, які будуть на момент провокації”, – каже начальник херсонського обласного центру гідрометеорології Юрій Кіріяк.

У технологічному циклі виробництва завод “Титан” використовує сірчану кислоту. Тому наслідки ймовірного підриву можуть бути значні.

“Це будуть хімічні опіки шкіряного покриву, в тому числі слизових оболонок, труднощі дихання, можливо навіть, удушшя. А там море, це буде відзразу зв’язуватись з атмосферною вологою і можна отримати удар кислотою, вже не просто окисами, а власне розчинами або аерозолями кислоти”, – говорить декан факультету біології, географії та екології ХДУ Ігор Пилипенко.

Хімічні речовини матимуть негативний вплив і на довкілля.

“Сірчана кислота дуже активна та агресивна, вона буде швидко нейтралізована всіма елементами середовища, перш за все ґрунтом, випадання в ґрунт. Середовище втратить родючість ґрунту. Кислота буде дуже швидко зв’язана, але декілька днів люди не зможуть там жити”, – каже Ігор Пилипенко.

У 2018 році під час аварії на заводі “Титан” територію Чаплинського та Каланчацького районів накрила хмара двоокису сірки. Це вплинуло на здоров’я людей та спричинило корозію металів.