Депутату районної ради на Херсонщині повідомлено про підозру у колабораціонізмі

Депутату районної ради на Херсонщині повідомлено про підозру у колабораціонізмі. Про це повідомила Прокуратура Херсонської області. 
За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури та Каховської окружної прокуратури заочно повідомлено про підозру у колабораціонізмі депутату однієї з районних рад області (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“В серпні 2022 року підозрюваний пішов на співпрацю з російськими окупантами. Він зайняв посаду голови військово-цивільної адміністрації Великолепетиського району Херсонської області, створеної російською окупаційною владою на території Каховського району. На даній посаді підозрюваний вчиняє дії спрямовані на утвердження окупаційної влади на місцевості. Вживає заходів для забезпечення діяльності незаконно створених органів, установ, організацій, а також популяризації серед населення окупаційного режиму”, – йдеться в повідомленні СБУ.
За вчинене підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.