Для відновлення Херсонщини готується другий волонтерський десант

Після деокупації правобережної Херсонщини в листопаді минулого року, була потреба в допомозі людям на території області у відновленні звільненої території. Про це пише ІНТЕНТ, з посиланням на брифінг голови координаційного гуманітарного штабу в Одеській області Олексія Чорного.

“Під час візиту на Херсонщину, 26 листопада, ми привезли чотири вантажівки з гуманітарною допомогою. Це була Новоолександрівська, Білозерська громади та Херсон. Ми зустрічалися з керівниками області, з паном Ярославом Янушевичем, який тоді очолював Херсонську ОВА. Тоді він зазначив, що є певний брак кадрів в адміністрації, тому що з 600 осіб, які працювали в адміністрації залишилось 60. Не було кому організовувати забезпечення гуманітарної допомоги й життєдіяльності та надання різних послуг”, – розповідає Олексій Чорний.

Виникла ідея залучити різні громадські організації до реалізації проєкту “Волонтерський десант”. Вирішили запросити небайдужих українців поїхати експериментальною групою в Херсон, щоб попрацювати на місці  разом із місцевою владою й допомогти тим органам, які борються з наслідками російської окупації та обстрілів.

Голова гуманітарного штабу уточнив, що перший експеримент тривав десять днів. За цей час від представників влади було отримано багато схвальних відгуків. Тому було прийнято рішення організувати другий заїзд з гуманітарною місією, який триває й досі. Куратор першого “Волонтерського десанту” Олександр Прокопьєв ділиться, що це небезпечно, але коли бачиш ситуацію в регіоні, то є бажання та сили допомогти.

“Робили багато чого. Від фасування гуманітарної допомоги до спуску людей з поверхів домівок для евакуації їх на потяги. Люди на нас по-різному реагували, але загалом були вдячні. Іноді були шоковані, що люди з різних міст України приїхали допомагати в Херсон”, – згадує волонтер.

Всі волонтери були забезпечені всім необхідним. Проживали в Миколаєві та їздили автівкою кожен день в Херсон та область. В Миколаєві добровольці жили в лікарні, де їх поселили в палати. Серед бажаючих допомогти були й іноземці, які активно брали участь у волонтерстві.

“Можна подивитися всі рішення, які приймав гуманітарний штаб. Перелік всіх закладів, громадських організацій, комунальних установ, громад, які отримували гуманітарну допомогу. Дуже багато питань виникало щодо розподілу допомоги. З цього місяця ми будемо оновлювати цю інформацію щомісяця” – уточнив Олексій Чорний.

Посадовець розповів, що на сайті вже опубліковано таблицю з усіма розподілами гуманітарної допомоги за минулий рік. Наразі готується друга частина десанту. Одеський координаційний гуманітарний штаб отримав вже 20 заяв з різних міст.