В Одесі відбувся ярмарок вакансій для переселенців з Херсонщини (фото)

Переселенець з Горностаївки зараз в Одесі працює вантажником. А на ярмарку вакансій отримав ваучер на опанування професії зварювальника. До війни чоловік працював водієм у районній філії центру зайнятості.

“Я зварювальник самоучка, тож вирішив закріпити це дипломом. Бо коли шукав роботу, всюди необхідна була трудова книжка”, – розповів чоловік.

Вадим Сулімовський також з Горностаївки. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну чоловік працював керівником на газовій заправці.

“Я обрав професію оператора верстатів з числовим програмним управлінням. Перша моя професія – радіомеханік, цим я займаюся все своє життя. Я зараз працюю у депо електриком”, – каже переселенець.

Жителька Олешок Тетяна Сьомченко зараз навчається на кондитера. До війни працювала головним спеціалістом у держслужбі.

“Я творча людина, і коли побачила, що можна піти на кондитера, залюбки прийняла цю ідею”, – говорить жінка.

У приміщенні, де проходить ярмарок, люди можуть поспілкуватися з роботодавцями або їхніми представниками. Менеджер третьої категорії відділу комплектування 79 прикордонного загону, сержант Дмитро Мікрюков розказав, що до їхньої секції підходили внутрішньо переміщені особи з Херсонщини та Миколаївщини.

“На сьогодні ми шукаємо молодших інспекторів державної прикордонної служби, зв’язківців, фельдшерів, кухарів. Окрім контрактної служби, ми також комплектуємо національну академію державної прикордонної служби України випускниками 11 класів, котрі надалі будуть там навчатися і випускатися офіцерами державної прикордонної служби України”, – розповів сержант прикордонного загону.

Представники громадської організації “Десяте квітня” шукають юриста з протидії гендерно обумовленому насильству. Працювати необхідно у Херсоні. Для того, щоб працювати на посаді необхідні юридична освіта, досвід та володіння українською мовою.

“Також багато уваги приділяється особистим якостям людини та високими моральними цінностями. В організації встановлений кодекс поведінки, який передбачений для всіх працівників”, – каже головна менеджерка з персоналу ГО “Десяте квітня” Жанетта Бурля.

На ринку праці Херсонщини є потреба в працівниках служби з надзвичайних ситуацій, медсестрах, будівельниках, бухгалтерах.

“Зараз в нас на обліку близько семи тисяч людей, але вони живуть за кордоном, або в інших містах України. Ті хто перебуває на Херсонщині або поряд в Миколаєві, чи Одесі складають близько однієї тисячі людей. Ярмарок стане корисний тим, що шукач роботи зможе зустрітися з роботодавцем і вони віч-на-віч зможуть поспілкуватися”, – каже директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов.

Центр служби зайнятості на ярмарку також представляли психологи, фахівці з перенавчання, рекрутери. Після звільнення лівого берега Херсонщини популярними на ринку праці області будуть інженери будівельної галузі та енергетики.