Дружина військовослужбовця з Дергачівщини добивається посмертної нагороди “Героя України”для свого загиблого чоловіка

Сергій Слободян – 26-річний житель Цупівки на позивний “Мангуст” загинув 15 лютого. Його дружина Катерина добивається, щоб чоловіку надали звання “Герой України” посмертно. Про це пише Суспільне

У 2017 році Сергій закінчив Національний технічний університет та військову кафедру Харківського танкового училища. До початку повномасштабної війни Росії проти України працював у Дергачах, був заступником начальника складу з бджільництва. Після вторгнення Росії в Україну, чоловік зі своєю родиною місяць перебували під російською окупацією, а потім втекли через поля.

“Ми знаємо що таке обстріли, пережили наїзди росіян. Вони не давали нам виїхати через блокпост. Наше село нагадувало колонію. Сергій відвіз нас у Вінницю, а згодом записався до лав ЗСУ. Це був його перший військовий досвід, до цього чоловік не служив”, – згадує дружина загиблого військового.

Сергій вирішив піти служити, тому що хотів, щоб російських військових не було на території України.

“Він вирішив, що піде захищати Україну від росіян”, – говорить Катерина.

Сергій служив офіцером, командиром взводу 15 окремої гірсько-штурмової бригади.

“Його бригада брала участь у звільненні Херсона. Також він воював у Донецькій області”, – каже Катерина Слободян.

В районі Зайцевого Бахмутського району її чоловік врятував двох побратимів, коли їх обстрілювали російські військові. За весь період служби Сергій був один раз у відпустці, коли його нагородили “Сталевим Хрестом” у жовтні 2022 року.

“Всі його побратими кажуть, що вони за ним йшли. Коли були штурми, то вони не боялися. Його остання точка – Красна Гора Донецької області”, – розповідає Катерина Слободян.

У загиблого військового залишилися дружина, маленький син, батьки, дідусь та бабуся. Дім, в якому жили Катерина з Сергієм, нині розбитий. Жінка з дитиною тимчасово проживають у Харкові.