Двоє чоловіків в Херсонській області постануть перед судом за співпрацю з російськими окупантами

Судитимуть мешканця Херсонщини, який під час російської окупації розселяв російських військових та ремонтував їхню техніку. До п’яти років позбавлення волі вже засуджено мешканця Херсонщини, який також допомагав росіянам у влаштуванні псевдореферендуму.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно мешканця с. Чорнобаївка, який підозрюється в пособництві РФ (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

“Обвинувачений співпрацював з окупаційною владою РФ та добровільно займав посаду так званого «директора комунального підприємства». На псевдопосаді затриманий опікувався розселенням особового складу російської армії, забезпечував проведення земляних робіт між селами Степанівка та Чорнобаївка з метою унеможливлення пересування мирного населення поза блокпостами військовослужбовців ЗС РФ. Обвинувачений допомагав російським окупантам орієнтуватися на місцевості, надавав їм інформацію про інфраструктуру та наявні об’єкти з продовольством. Організовував базування російської військової техніки та її ремонт на території комунальних об’єктів, забезпечував зберігання та роздачу російської «гуманітарки» місцевим мешканцям”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Чоловік утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду.
Досудове розслідування здійснювалось слідчими УСБ України в Херсонській області.
За публічного обвинувачення прокурорів Херсонської окружної прокуратури визнано винним мешканця с. Приозерне в колабораціонізмі (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Чоловік добровільно брав участь у проведенні організованого окупаційною владою РФ так званого «референдуму» щодо виходу зі складу України та приєднання до Росії тимчасово окупованої території Херсонської області. З 23 по 27 вересня 2022 року він ходив по домівках місцевих мешканців Херсонської громади з бюлетенями та урною, закликаючи їх брати участь у незаконному голосуванні. За це обвинувачений отримав «винагороду» від російських окупантів у розмірі 30 тисяч рублів”, – йдеться в прокуратурі.
Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив йому покарання – п’ять років позбавлення волі. Також чоловіка позбавлено права займати посади в органах державної влади, займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом строком на десять років. До набрання вироку законної сили чоловік утримуватиметься під вартою.
Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.