Двоє жителів Херсонщини отримають покарання за співпрацю з російськими окупантами

Повідомлено про підозру мешканцю Херсонщини, який здавав російським окупантам проукраїнськи налаштованих односельців. На лаві підсудних опинилася ще одна жителька Херсонщини, яка брала участь в організації псевдореферендуму.

Олешківська окружна прокуратура повідомила про підозру в державній зраді мешканцю Білозерської територіальної громади (ч. 2 ст. 111 КК України). Йому загрожує позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна. Наразі йому обрано запобіжний захід – тримання під вартою.
“Підозрюваний співпрацював з російськими окупантами під час тимчасової окупації Росією с. Кізомис. Він надавав інформацію російським військовим про проукраїнськи налаштованих односельців. У серпні минулого року він привів окупантів на подвір’я місцевого мешканця, вказавши їм, що господар має стійку проукраїнську позицію. Надалі російські військові вломилися в домівку чоловіка, побили його, провели незаконний обшук та викрали ювелірні вироби та грошові заощадження”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Херсонська обласна та Олешківська окружна прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевої жительки за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Їй загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з можливою конфіскацією майна.

“Обвинувачена брала участь в організації та проведенні так званого «референдуму» щодо виходу зі складу України та приєднання до Росії тимчасово окупованої території Херсонської області. З 23 по 27 вересня 2022 року жінка разом з озброєними російськими солдатами обходила домівки мешканців с. Станіслав та збирала голоси, вимагаючи від них поставити потрібну відмітку в бюлетенях. Після завершення псевдоволевиявлення вона передала бюлетені військовим РФ для подальшої фальсифікації результатів так званого голосування, за що отримала «винагороду» в російській валюті”, – йдеться в прокуратурі.