Політв’язня Володимира Якименка з Херсонщини росіяни через непокору перевели до штрафного ізолятора

Адміністрація виправної колонії №4 м. Пугачов, де незаконно утримується політв’язень Володимир Якименко, примушує його до роботи на російську економіку. Ймовірно, через його відмову росіяни перевили Якименка на 15 діб до штрафного ізолятора. Термін утримання якого завершився там ще 29 травня. Про це повідомляє Об’єднання родичів бранців Кремля на своїй сторінці в Facebook з посиланням на дружину політв’язня Володимира Якименка Альону. 

“Володимир Якименко – таксист та активіст “Автомайдану” з с. Чаплинка на Херсонщині. Чоловік активно допомагав українській армії на Донбасі та кримчанам, які в 2014 році залишали півострів через російську окупацію. 11 червня 2017 року, коли він перетинав адміністративну межу з півостровом, його затримали російські силовики. Вони звинуватили українця в транспортуванні наркотиків, які йому нібито підклав пасажир, і в перші дні катували, щоб отримати зізнання. Підконтрольний Кремлю суд у Криму дав чоловіку п’ятнадцять з половиною років колонії”, – йдеться в дописі.

Адміністрація виправної колонії готується до важливої перевірки з Москви. 13 травня Володимир Якименка викликали на комісію управління колонії та запитали, чому він не виходить на роботу, попри те що в його документах значиться, що він працює вже два місяці.

“Мій чоловік жодного дня не працював на російську владу, завжди категорично відмовлявся це робити, ніколи не давав згоду і ніяких документів не підписував”, – пише Альона.

Відразу після розмови його помістили до штрафного ізолятора, відпустивши наступного дня, але сказали 17 травня знову зʼявитися на комісію. Зміст розмови Якименка з адміністрацією невідомий, та саме після неї Володимира перевели до штрафного ізолятора надовго.

“Володимир Якименко систематично потерпає від утисків у російській колонії. На початку цього року він отримував догани за відмову працювати на Росію, за що був кілька разів поміщений до штрафного ізолятора”, – йдеться в дописі.

Також, його неодноразово змушували підписати відмову від українського громадянства та намагалися завербувати до лав бойових підрозділів армії РФ. Про бранця Кремля в Україні дізналися лише наприкінці вересня 2019 року.