Харків’янка створила каблучку присвячену херсонському художньому музею

Харків’янка Олена Маслова створила каблучку “Херсон. Художній музей”. Це – п’ятий виріб у циклі срібних міст України. До того вже буди виготовлені каблучки присвячені Львову, Запоріжжю, Києву та Одесі. Що пов’язує авторку проєкту з Херсоном і чому для втілення задуму обрала саме будівлю художнього музею Олена Маслова розповіла Суспільному.

“Річ у тому, що батько моєї прабабусі Елеонори Ксенофонтівни, жив саме в Херсоні, там вона й народилася у 1908 році, коли тільки збудували майбутній музей”, – розповіла Олена.

Найперше, що Олена зробить після того, як закінчиться війна, поїде до Херсона й обов’язково відвідає художній музей, будівлею якого надихалась, створюючи нову каблучку.

“Гарне наповнення і нерівний, дуже характерний контур споруди музею муляв мені душу своєю неординарністю, та коли почалося малювання ювелірних деталей і розрахунок розмірів, чітко побачила – каблучка ніяк не вписується в параметри технологічності”, – згадує Олена.

Відкладала цей проєкт декілька разів, хотіла замінити споруду, але потім російські військові варварськи розграбували музей і вона зрозуміла: все одно треба робити.

“Треба зробити, щоб маленькі срібні маячки нагадували про неймовірну несправедливість, про неможливість подібних злочинів проти культури в сучасному світі, а особливо про те, що треба повертати вкрадену історію, ремонтувати споруди, будувати нові”, – поділилась Олена.

Каблучка залишилася самою великою, складною і дорогою з усієї серії, але вона ризикнула її показати.

“Якщо дивитися на всі п’ять каблучок поруч, то помітно, яким напруженим виглядає срібний музей. Навіть якщо не вдивлятися в дрібні деталі, його зовнішні обриси в готовому вигляді нагадують мені будиночок погорільця, який хочеться прикрити долонями, захистити й подарувати тепло”, – говорить Олена Маслова.

Вона розповіла, що відразу після публікації нарису “Місто переможного Сонця” на зв’язок з нею вийшла пані Лариса Жарких, співробітниця Художнього музею.