Висадка російських ДРГ безпосередньо в акваторії Херсона неможлива

На правобережній Херсонщині відкриту територію Дніпра контролюють ЗСУ, всюди є спостережні пости, а узбережжя заміновано. Будь-яка висадка російських диверсантів або ДРГ безпосередньо в акваторії Херсона неможлива. Про це пише Суспільне посилаючись на слова пресофіцера тактичної групи “Грім” Дмитра Плетенчука в ефірі загальнонаціонального марафону.

“В цьому немає сенсу, тому що подібні операції проводяться виключно в контексті більшої операції. Так само як і артилерійська підготовка має проводитись, але вони це використовують виключно для терору та демонстрації військової присутності. Щодо катерів, які ми топимо і особового складу, який ліквідовуємо, то цей процес відбувається постійно, просто іноді ми говоримо про це, іноді – це рутинна робота, яку ми не показуємо. Проте ми знаходимо ці цілі та знищуємо їх постійно протягом останніх чотирьох місяців”, – каже Плетенчук.

Водночас, за словами Плетенчука, очікувати, що Херсон не будуть обстрілювати було неправильно і більшість військових таких надій не мали.

“Навіть якби ми змогли їх відігнати з лівого берега на відстань десь 30 км, вони би просто застосовували інші види озброєння, як це було в Миколаєві. Зокрема, далекобійну артилерію починаючи від піонів, С-300 та закінчуючи Торнадо-С. Тому таких надій ніхто не мав”, – говорить Плетенчук.

Напередодні на Херсонському напрямку в районі островів Сили оборони знищили човникову флотилію російських ДРГ разом з особовим складом військових РФ.