Херсонці вдягли вишиванки в рідному місті та в інших куточках України (фото)

В українському вбранні сьогодні на робочому місті знаходиться колектив обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша.

“Тридцять років тому на логотипі театру зʼявилася вишиванка. Вже 30 років театр та весь його колектив відзначає це свято, хоча тоді воно ще святом не було. А останні роки, ми проводимо флешмоб, одягаємо вишиванки і фотографуємось на фоні театру. Навіть, коли Херсон під постійними обстрілами російских військ, сьогодні багато людей у вишиванках”, – говорить Книга.

Херсонці вдягли вишиванки в рідному місті та в інших куточках України

День вишиванки минулого року ми не святкували, бо в театрі на той час були російські військові.

“Ми зробили спільне фото біля театру. Цього року нас поки що менше, але я сподіваюся що всі скоро повернуться додому, до Херсона. І наступного року нас стане дуже багато і всі ми будемо разом”, – каже актриса Тетяна Проворова.

Херсонці вдягли вишиванки в рідному місті та в інших куточках України

В українському вбранні сьогодні на своїх робочих місцях лікарі, бібліотекарі, викладачі, чиновники. Своїми світлинами містяни діляться у соцмережах.

“Традиційна вишиванка проста за кроєм, але скільки символів, скільки оберегів закладали наші пращури в ці орнаменти. Довгі часи нас примушували забути нашу історію. Зараз ми є свідками українського культурного відродження”, – говорить перша проректорка ХНТУ Марія Артеменко.

Херсонці вдягли вишиванки в рідному місті та в інших куточках України

“Сьогодні День вишиванки, це свято ми святкуємо в стані війни, але я вірю і знаю, що наша Україна буде вільна та незалежна, і ми зможемо носити святкове вбрання кожного дня, бо кожен день на рідній вільній землі – це для нас свято”, – каже майстриня.

Херсонська поетеса Альона Мовчан наразі в Одесі, День вишиванки її родина святкує завжди. Херсонка має чотири вишиті сорочки і одну сукню.

“Днями ми їздили в Херсон і забрали ці вишиванки. Це дуже цінне свято для нашої родини. Це наша традиція, яка походить ще від наших пращурів”, – каже Альона Мовчан.

Виставку до Дня вишиванки підготували сьогодні в Центральній міській бібліотеці Лесі Українки. В експозиції – роботи бібліотекарів Олени Джалової, яка вишивала сорочки під час російської окупації, Лариси Мороз та читачки Ірини Каретної. Про візерунки на вишиванках підготували книжкову виставку. Захід провели без відвідувачів з міркувань безпеки.