Херсонців навчають надавати першу домедичну допомогу (відео)

У Херсоні лікарі навчають волонтерів і місцевих жителів як допомогти при кровотечі, зробити непрямий масаж серця та надати допомогу при пораненні. А також нагадують про алгоритм дій у критичних ситуаціях. Про це пише Суспільне.

Лікар невідкладних станів Леонід Добровольський показує, що таке безпечна, стабільна поза для людини. Сьогодні, на тренінгу в нього 14 херсонців. Серед них Олена Альбіхіна. Коли Херсон опинився фактично на лінії фронту, жінка усвідомила, що навички домедичної допомоги надзвичайно важливі.

“Я прийшла на курси, щоб отримати навички надання першої допомоги, тому що коли в Херсоні вибухи та обстріли, то це може врятувати життя. Для мене це важливо, я давно хотіла знайти такі курси де зможу цьому навчитись”, – розказала херсонка.

На курсі Олена потренувалась робити масаж серця на манекенах. Тренінг також відвідала і Людмила Кірсина. Жінка кілька разів була свідком обстрілів, але як надати домедичну допомогу, не знала, тому й пришла навчитись.

“Я потрапила під обстріл 24 грудня. Мені хочеться знати як допомогти собі, і людям, які знаходяться поруч. Якщо якомога більше людей прийде, тим більшій кількості людей можливо зможемо допомогти”, – говорить Людмила Кірсіна.

Ідею з проведення тренінгів запропонував херсонський волонтер Максим Негров. Аби знання засвоювались ефективніше, тренінги стали проводити невеликими групами до десяти людей.

“Паралельно ми навчаємо водіїв маршрутних таксі, поліцію. Днями проходили навчання офісні працівники”, – каже лікар.