Херсонець написав книгу, а прибуток від тиражу відправить на допомогу ЗСУ (відео)

“Нотатки боягуза” або “Роби щось, або йди до біса”, – так називається автобіографічна книга херсонця Дмитра Чабанова. Прибуток від тиражу хлопець планує відправити до українських благодійних фондів, що допомагають захисникам України. Про херсонця написало Суспільне

Херсонцю Дмитру Чабанову – 24 роки. З травня він живе в Івано-Франківську. Працювати над книгою, хлопець розпочав у березні 2022 року, коли був в російській окупації.

“Була ніч чергових обстрілів. Ми з мамою, як завжди, сиділи в коридорі, слухали це все і я зрозумів, що сьогодні просто не зможу заснути, тому емоційне напруження, треба вивільняти. Спочатку це була історія про російську окупацію. Потім історія про виїзд, а потім історія про нове життя. І це все було під егідою того, що я не можу не розповідати цю історію, бо вона мене турбує до глибини душі”, – говорить херсонець.

Відчуття цілковитої безпорадності у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну та переживання з приводу окупації Росією Херсона він відобразив у назві книги.

“Назва книги складається з двох частин: “Нотатки боягуза” і “Роби щось або йди до біса”. Перша фраза має сенс такий, що всі ми по-своєму боягузи, бо чогось боїмося. Друга частина – “Роби щось, або йди до біса”. Це безпосередньо про те, щоб ми робили щось, аби тримати себе на плаву, відчувати свою потрібність”, – розповів хлопець.

Сидіти вдома не міг і сам Дмитро. Розпочав допомагати херсонцям чим міг. Чоловік здавав кров, розвозив їжу тим, хто цього потребував найбільше. Доставляти продукти доводилось через російські блокпости. Наприкінці березня російські війська почали відстежувати і забирати до катівень волонтерів. Тоді Дмитро на тиждень зачинився у квартирі. В книзі він описав момент, який змусив його поновити діяльність.

“Ми приїхали на Дніпровський ринок. Я побачив дуже багато людей. Хтось посміхався, вітався, обіймався, було людське спілкування, якого я вже давно не бачив у місті. Були такі емоції і я знову повернувся до тієї діяльності, якою ми займалися”, – каже Дмитро.

Наприкінці квітня волонтерську діяльність довелось припинити. Це був час, коли у херсонців почали закінчуватися заощадження. “Нотатки боягуза” закінчив писати вже після звільнення Херсона. Перші 30 примірників видав власним коштом.

“Тираж книги заробив прибутку приблизно 2500 гривень. Ці кошти підуть у благодійний фонд. Все, що вийде заробити понад цю суму піде для моїх друзів, які контактують з саме військовим на Херсонському напрямку. І я знаю, що їм потрібне певне оснащення”, – розказав автор книги.

Придбати “Нотаток боягуза” можна в електронному варіанті. Усі зароблені гроші Дмитро Чабанов обіцяє переказати до українських благодійних фондів, які допомагають військовим.