Поліція відкрила провадженя за фактами воєнних злочинів російських окупантів проти мирного населення на Херсонщині

Поліція відкрила 46 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів російських окупантів проти мирного населення на Херсонщині. Про це Поліція Херсонської області повідомила на сторінці в Facebook.
Російські війська атакували Бериславський та Херсонський райони з різних видів озброєння. Мирні населені пункти були під масованим вогнем з РСЗВ, мінометів, артилерії та танків.
“Внаслідок ворожих обстрілів обласного центру є загиблі, тяжко поранені понад 20 людей, серед яких дитина, а також є пошкодження інфраструктури. Значних руйнувань зазнали багатоповерхові та приватні будинки у центрі міста, мікрорайонах Корабел і Таврійський, смт Антонівка, смт Зеленівка, смт Комишани, смт Кіндійка та с. Чорнобаївка”, – йдеться в повідомленні поліції.
 На місцях злочинів працювали всі екстрені служби, гасили пожежі, надавали допомогу постраждалим, поліцейські фіксували наслідки атак, криміналісти та слідчі максимально збирали доказову базу злочинів російських військових по відношенню до мирного населення.
“Пошкоджено медичний заклад, дитячий садочок, завод, комунальну установу, автотранспортне підприємство, лінії електропередач. Через ворожі снаряди люди гинули на зупинках та у власних квартирах”, – йдеться в поліції.
З тимчасово окупованого смт Нижні Сірогози надійшло повідомлення, що російські військові самовільно заселилися в будинок місцевої жительки та користуються її майном.
Під час проведення стабілізаційних заходів у смт Високопілля на одній з вулиць у ямі поліцейські виявили скелетовані рештки двох тіл чоловічої статі.
“Оглядом встановлено, що їхня смерть була насильницькою. Тож нині працівники поліції з’ясовують обставини загибелі людей та причетність до цього російських окупантів”, – звявляють в поліції.
За усіма фактами російської агресії проти мирного населення правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.