Херсонська дитяча бібліотека отримає книжки британської дитячої письменниці та ілюстраторки Ширлі Х’юз

Британський письменник та журналіст Ед Вулліамі, син дитячої письменниці та ілюстраторки Ширлі Х’юз приїхав до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. Чоловік передасть закладу частину книжок з бібліотеки своєї матері. Про приїзд журналіста повідомив Науково-методичний відділ НБУ імені Ярослава Мудрого на своїй сторінці в Facebook.

З перших хвилин перебування у Херсоні, Ед Вулліамі отримав сильні враження. Перше, що почув, коли вийшов з машини та йшов до бібліотеки – п’ять вибухів.

“Це дуже страшно. Я можу лише уявити, що відчувають та як проживають кожен день херсонці”, – говорить чоловік.

Обласну дитячу бібліотеку пограбувала російська окупаційна влада. Будівля пошкоджена російськими обстрілами. У приміщенні забиті вікна, проте є найцінніше – книжки на полицях. Повний переоблік фондів, у яких понад 120 тисяч документів, зробити ще не встигли, а ось пограбоване майно – побачили одразу після звільнення Херсона.

“Викрали новий телевізор, який слугував дисплеєм в інтернет-центрі. Близько 15 комп’ютерів та багато іншої оргтехніки”, – розповіла заступниця директорки книгозбірні Наталя Попова.

Навіть у таких умовах британський гість приємно вражений побаченим. За його словами, він певен, що мати Ширлі Х’юз була б у захваті від херсонської бібліотеки.

“Вона б сказала, що це просто чудо. Стандарт, який я побачив на високому рівні. Якби мама була жива і відвідала бібліотеку, вона б сказала продовжуйте в тому ж дусі”, – каже Ед Вулліамі.

За своє життя Ширлі Х’юз написала більше півсотні книжок, і до двохсот – зробила ілюстрації. Також все життя вона опікувалась бібліотеками у Європі. Ширлі Х’юз померла на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тоді її діти вирішили, що книжки з колекції матері мають бути в українських бібліотеках.

“У мене, в мого брата та сестри виникла ініціатива передати усі книжки українським дитячим бібліотекам у різних містах України. Більше частина книжок буде у Київській дитячій бібліотеці, але значну частину хочемо передати до Херсонської та Миколаївської дитячих бібліотек. Саме тому я сьогодні тут”, – говорить британський журналіст.

У Херсоні Ед Вулліамі буде два дні. Побачити місто ще не встиг, але говорить, що захоплюється мужністю та стійкістю його жителів та вірить у Перемогу України.