Колаборантка з Бериславського району скаржиться на тяжке життя в Росії

Жителька одного з сіл Бериславського району, яка радо зустрічала росіян та брала участь у так званому “референдумі”, поскаржилась російським журналістам на те, що вона досі не може отримати від росіян ані обіцяних виплат, ані сертифіката на безкоштовне житло. Жінку звати Світлана Рублевська. З 2009 року вона постійно проживала в селі Новокаїри Милівської громади. Про це пише ІРС-Херсон, посилаючись на російські ЗМІ.

“Я весь час була за Росію. Я голосувала за Росію! Коли солдати приходили до села, пригощала їх, чим могла. Але залишатися вже, мабуть, було неможливо, і оголосили евакуацію”, – розповідає Світлана Рублевська про свою прихильність до Росії.

Та після так званої “евакуації” жінка опинилась зовсім не в тих умовах, які їй обіцяли росіяни. Спочатку Світлану вивезли до Генічеська, де поселили у літньому таборі відпочинку без опалення. Переселенка постійно мерзла та скаржилась на це росіянам. Коли їм набридло слухати ці скарги – її доправили на невеликий хутір Червоний Десант в Ростовській області. Замість 100 тисяч рублів та житлового сертифіката, Світлана отримала лише 10 тисяч ще в листопаді, а у подальших виплатах їй взагалі відмовили, хоча вона і оформила одразу ж після виїзду російський паспорт. Росіяни аргументують це тим, що жінка має прописку в Дніпропетровській області, а не в Херсонській, а значить ані державної допомоги, ані безкоштовного житла отримати в Росії не зможе.

“Усім моїм друзям приходять позитивні відповіді, а я два місяці чекаю – і нічого” – скаржиться Світлана Рублевська російським журналістам. 

Не дивлячись на свою любов до “російської ідеології”, жінка відправилась до Німеччини. Каже, що вони також хотіли б жити в Росії, а не в Європі, проте тут для них немає житла.

Тут у мене нікого немає. Діти та онуки – хто де: в Білорусі, в Європі. З Німеччини, моя донька з чоловіком і трьома онуками хочуть до Росії переїхати, але не можуть”, – журиться Світлана.

Незважаючи на те, що росіяни її фактично обдурили, Світлана все одно вірить в їх перемогу та пишається, що, живучи поблизу Берислава, не приховувала свою проросійську позицію.

“Свою підтримку Росії я ніколи не приховувала. Я була проти того, що відбувалося у 2014 році. Місцеві називали мене за це сепаратисткою”, – аргументує свою участь у так званому “референдумі” й подальшу втечу до РФ Світлана Рублевська.

Історія цієї переселенки з Бериславського району не поодинока. Дуже часто херсонці, що погодились на так звану “евакуацію”, не отримують обіцяних від росіян преференцій. Якщо комусь і перепадає безкоштовне житло в Росії, це одразу починає дратувати місцевих жителів.