Хто прийшов на святкування Дня росії в Херсоні

Офіційні заходи російських загарбників з нагоди «дня росії» в тимчасово окупованих Херсоні та Мелітополі зібрали лише кілька десятків місцевих жителів. Це видно з фотографій і відеосюжетів  пропагандистських медіа, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

 

 

Мітинг, зорганізований колаборанами і представниками партії “Единая россия”  в Херсоні,  пройшов 12 червня вранці в Потьомкінському сквері. На головний захід, присвячений «дню росії»  за участі депутата Госдуми Ігоря Костюкевича та артистів Росгвардії  прийшли здебільшого самі окупанти, місцеві колаборанти і кілька десятків херсонців.

Колаборант Володимир Сальдо (ліворуч) на святкуванні «дня росії» у Херсоні, 12.06.2022

Ще менше людей прийшли 11 червня на відкриття меморіальної дошки на честь радянського розвідника і генерал-лейтенанта НКВС Павла Судоплатова в Мелітополі Запорізької області. Саме з цього заходу, як анонсували представники місцевої окупаційної влади, тут розпочались офіційні урочистості до «дня росії». Однак на них прийшли з півтора десятки самих колаборантів.

Роздача прапорів росії у Маріуполі

Проігнорували заходи окупантів і жителі Маріуполя. 12 червня представники «молодої гвардії єдиної росії» і «волонтерської роти рф» розвернули в тимчасово окупованому місті «найбільший», як вони стверджують, прапор росії. Проте на «масштабну», як вони її самі назвали, акцію, судячи з оприлюднених на російських пропагандистських телеграм каналах, прийшли лише її організатори.

Окупанти доволі активно поширювали анонси урочистостей в своїх пропагандистських медіа. Зокрема, на херсонському «ВТВ плюс» і «Крим 24». Але якість цих анонсів викликала сміх у користувачів соцмереж.

Жителі Херсона

«Оголошення на ТБ – це окремий вид мистецтва. Лишилось поставити автомати з газировкою, вивісити у центрі на стенді газету типу «Херсонська правда» під скло і дружніми рядами всіх прийняти в піонери», – так прокоментувала анонси на телеканалі «ВТВ плюс» журналістка Софія Богуцька.

Нагадаємо, що 11 червня в Херсоні окупанти почали роздавати російські паспорти. За повідомленнями російських ЗМІ, їх видали 23 місцевим жителям, серед яких голова так званої «військово-цивільної адміністрації» Херсонської області Володимир Сальдо.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *