Хто з викрадених росіянами херсонців перебуває в кримських СІЗО (відео)

Херсонський громадський діяч Олександр Тарасов, викрадений росіянами сьомого березня 2022 року, майже рік перебував в російському полоні спочатку в Херсонській області, а потім в окупованому Росією Криму. Колишній полонений розповів, кого з херсонців він бачив під час свого ув’язнення. Відео про це він розмістив на своїй сторінці в Facebook.

За словами Тарасова, в Херсоні він деякий час перебував разом з Сергієм Цигіпою – активістом з Нової Каховки, колишнім українським військовим, викраденим росіянами 12 березня 2022 року. Тарасов стверджує, що в Херсоні перебував разом з Цигіпою в приміщенні будівлі біля залізничного вокзалу. Туди його привезли з Херсонського СІЗО, де утримували спочатку.

“На той момент ми не були знайомі. Ми сиділи поруч у незнайомому приміщенні, в кайданках, з мішками на голові”, – каже Тарасов.

Потім їх разом перевезли в окупований росіянами Крим, в слідчий ізолятор №1 міста Сімферополя.

“Шістнадцятого березня 2022 року мене і Сергія Цигіпу вивезли в Крим. Нас помістили в камеру ФСБ – так званий «стакан». Камеру метр на півтора, де стоять лише стільці, ліжка немає. Кайданки з нас не знімали. Не знімали і скотч, яким були замотані очі. Хіба що дали попити: одну склянку води на двох. Зранку нас зводили в туалет, але кайданків так і не зняли. Ми були в них півтори доби. А 17 березня нас перевезли в СІЗО №1 Сімферополя”, – говорить Олександр Тарасов.

Тарасов стверджує, що він і Цигіпа були першими з викрадених в Україні цивільних людей, яких привезли до цього СІЗО.

“Нас зустрічала ціла делегація на чолі з начальником СІЗО. Нас розвели по різних кабінетах. Допитували, але не катували”, – каже Олександр.

Олександр Тарасов вважає, що його і Цигіпу не зустрічали знущаннями і катуваннями, як це відбувалося з херсонцями, яких привозили пізніше, бо спершу росіяни не знали, що робити з такими ув’язненими. Але потім,  почали катувати. Співробітники СІЗО піддавали людей тортурам просто заради садистського задоволення: ставили «на розтяжку» під час «шмонів», били кийками, застосовували електрошокери.

Також Олександр Тарасов розповідає, що разом з ним в СІЗО перебував Микита Чеботар – активіст херсонського руху опору.

“Його росіяни сильно катували, намагалися зламати, але в них нічого не вийшло”, – каже Тарасов.

Зараз Чеботар почуває себе нормально, навіть не втратив почуття гумору. Протягом п’яти місяців Тарасов, перебував в одній камері з ще одним херсонським партизаном – Миколою Відьмуком.

Згадав Тарасов і про таких учасників руху опору, як:

  • Олександр Новацький, колишній херсонський поліцейський;
  • Іван Козлов;
  • Олег Пронько;
  • Євген Кісель;
  • Олег Богданов (екс-керівник транспортного департаменту Херсонської міськради, зараз перебуває в СІЗО Лефортово);
  • Андрій Сірьоженко;
  • Петровський (ім’я Тарасов не назвав).

За словами Тарасова, в сімферопольському СІЗО №2, куди його перевели незадовго до того, як відпустили, перебуває і Голопристанський міський голова Олександр Бабич.