У Новій Каховці російські окупанти готуються до оборони

Ще в березні на окупованих Росією територіях Новокаховської територіальної громади знову почалися блекаути та проблеми зі зв’язком та інтернетом. Про це розповів кореспондент Нова Каховка.City.

“Наразі вся територія громади зі світлом, зв’язком, комунальні послуги надаються, вивозиться сміття. Однак місто майже пороржнє. Жвавий рух людей фіксується лише в двох районах міста. При розрахунках люди переважно користуються рублем. Проте, на ринку приймаються й гривні здебільшого в співвідношенні 1:1. Проблем із продуктами немає. Основні товари життєзабезпечення присутні на полицях. В аптеках великих черг, як минулого року теж немає”, – говорить кореспондент.

Російські окупанти зачаїлися, працюють лише комунальники й видача гуманітарних наборів. Російські військові продовжують перебувати в місті, ходити на ринок, готуватися до оборони на прибережжі. З берега регулярно доносяться вибухи від артобстрілів. Фіксується рух військових і цивільних вантажівок російських окупантів. Можливе й пересування техніки, проте вночі, коли люди сплять або не можуть виходити з вулиці через комендантську годину.
У місті та на околицях фіксуються приклади мародерства. У першу чергу мова йде про гаражі та залишені оселі.

“Сусіди поїхали на одному авто в Європу, а друге залишили в гаражі, нам дали ключі. Якось зранку ми прийшли перевірити гараж, а там вибиті двері. Автівки вже всередині не було, її викрали”, – кажуть місцеві.

Дещо важчою є ситуація в маленьких населених пунктах.

“Таврійськ – це не Нова Каховка. Тут людей менше, інфраструктури теж. Тому росіяни відчувають себе якось більш вільно. Продовжуються обстріли – ми буквально живемо в підвалах всім Таврійськом”, – повідомляють таврійчани.

Також деякі місцеві жителі скаржаться на російських військових напідпитку, що ходять житловими кварталами Таврійська.

Проте, як повідомляє Каховська міська військова адміністрація на своєму Telegram-каналі. Не все так спокійно і тихо в Новій Каховці. Російські окупанти продовжують терор проти місцевого населення та продовжують шукати проукраїнськи налаштованих громадян. Для цього працівники ФСБ тепер перевдягаються в цивільний одяг, спілкуються з місцевим населенням та намагаються втертися до них у довіру.

“Вони для цього можуть спілкуватись українською мовою, висловлюють, начебто, проукраїнську позицію для виявлення та затримання проукраїнськи налаштованих громадян України. Щодо затриманих осіб російські окупанти проводять фільтраційні заходи (допити та катування)”, – йдеться в повідомленні.