Інна Сопрончук з Херсона викладає українську мову іноземцям в Оксфорді (відео)

Інна Сопрончук з Херсона викладає українську мову в Оксфорді мешканцям Великої Британії. До цього дівчина викладала українську мову для іноземців онлайн. Своєю історією викладачка поділилася з Суспільним.

Під час візиту до знайомої, яка живе у Великій Британії, у Інни виникла ідея викладати українську мову для жителів Великої Британії.

“Я подумала що Оксфорд, це освітня Мекка Великої Британії. Я знала, що там викладають різні слов’янські мови, але української мови серед них немає. З цього приводу, я в Оксфорд написала листа, що можу викладати українську. Розповіла в резюме про себе і вони погодилися. Я приїхала до Великої Британії в грудні, а в січні вже почала викладати курси української мови в Оксфорді”, – розповідає викладачка.

Українську мову онлайн Інна викладає вже сім років. А школу для іноземців заснувала три роки тому.

“У нас в школі було в загальному понад 800 студентів з 28 країн світу. Географія дуже велика, але здебільшого наші студенти з Америки, Канади, Австралії, Британії і Європи. Більшість – це Америка і Канада. Самі люди, які вчать українську мову – це люди, які мають українське коріння або родичів в України”, – говорить Інна Сопрончук.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Інна була у Херсоні. Місяць прожила в російській окупації. За цей час вона відкрила благодійний онлайн магазин.

“Я відкрила онлайн магазин, де продаються футболки, худі, різні речі з українською символікою. Ці речі виготовляються і розсилаються зі Сполучених Штатів. Це така дропшипінгова система, там їх друкують і розсилають”, – згадує жінка.

Дохід від продажі в магазині Інна відправляла кільком херсонським волонтеркам. За рік їм вдалося зібрати 28 тисяч доларів, які вони витратили на потреби херсонців.

“Ці всі кошти я перераховую вже рік Юлії Кисельовій. Вона моя знайома, вона херсонка і зробила із своєї кав’ярні волонтерський хаб, який називається “Добро штаб”. А також Ірині Саліховій. Вона також херсонка і має свій волонтерський проєкт, який називається “Котики-патріотики”,  розповіла Інна.

Зараз, поки в Оксфорді є перерва в навчанні між семестрами, Інна приїхала в Україну провідати родину.