Історія жінки, яка ходила у вишиванці по Херсону під час російської окупації

Херсонка Лідія Немченко залишалась з чоловіком у місті під час всієї окупацію. Весь час намагались чинити опір російським військовим. Для спротиву жінка пошила вишиванку зі старовинних рушників та ходила в ній по місту. Про цн жіека з гордістю розповіла Суспільному.

За словами Лідії, вона багато років співала у фольклорному ансамблі “Херсонські молодички”, тому має кілька вишиванок, але одна з них – особлива. Лідія разом з подругою пішли до кравчині зі стародавніми рушниками та пошили з них вишиванки. Лідія з чоловіком лишались у Херсоні всі вісім з половиною місяців російської окупації.

“Я ходила на мітинги, з першого дня і співала. Ми не купували російську їжу, шукали своє, якого майже не було. Я не хочу їхати з Херсона, мене наче не пускає щось, я наче тут потрібна. Ми віримо в перемогу, наших хлопців, молимось за них. Вірю, що наша енергетика та енергія передається українським воїнам”, – говорить Лідія.

Лідія щодня молиться за успіхи ЗСУ та за Україну. Її подруга зробила для неї традиційний український оберіг – ляльку-мотанку, щоб підсилити силу молитви.

Чоловік Лідії, Олександр Бурмак завжди підтримує дружину у всьому.

“Тридцять років, як один день – всупереч її  не простому характеру. Лідія 19 років, була професійною танцюристкою. Її хода, постава, я як побачив її – ходив за нею цілий день. Потім освідчилися – і з того часу завжди разом”, – розповів чоловік.

Подружжя вірить у швидку перемогу України і залишаються у Херсоні. Лідія та Олександр допомагають безхатькам, готують їжу і роздають її біля церкви.