Судитимуть мешканця одного з сіл Херсонської області, який здавав російським окупантам проукраїнських односельчан

Жителя Білозерської територіальної громади Херсонщини судитимуть за державну зраду. Він на початку червня 2022 року співпрацював з російськими військовими. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури затвердили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно мешканця одного з населених пунктів Білозерської територіальної громади Херсонської області за фактом вчинення державної зради ( ч. 2 ст. 111 КК України).
“Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку червня 2022 року, під час тимчасової окупації населеного пункту Росією, 44-річний підозрюваний співпрацював з росіянами та повідомляв їхнім солдатам інформацію про місце проживання патріотично налаштованих односельчан, а інколи особисто супроводжував російських окупантів до обійсть людей. За його інформацією російські військові проводили обшуки, застосовували до людей психологічний та фізичний тиск”, – йдетьтся в повідомленні СБУ.
Наразі обвинувачений перебуває під вартою, де очікуватиме на вирок суду. За вчинене обвинуваченому  загрожує позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацію майна.
Досудове розслідування здійснювалось слідчими ГУНП в Херсонській області.