Історії переселенців з Херсона та Миколаєва, які вимушені були покинути рідне місто (відео)

В евакуаційному центрі Червоного Хреста в Миколаєві мешкають переселенці з Херсона та Миколаєва. Більшості людей повертатися немають куди, росіяни зруйнували їхні приватні будинки та знищили села.  Про це розповів заступник начальника Миколаївського товариства Червоного Хреста Аркадій Дабагян, пише Суспільне.

З 23 березня 2022 року в евакуаційному центрі мешкає переселенка з Олександрівки Миколаївської області Людмила. Жінка змушена була виїхати через постійні обстріли російських військ. Наразі додому повернутися не може, бо її будівля згоріла від вибухів російських снарядів.

“Ми тиждень сиділи в підвалах. Десь 17 березня вже не було світла, газу, вже почалися обстріли в нас в селі. Ми пробули там сім днів, а потім сиділи ввечері із сусідами в погребі. В них там чоловік, жінка та четверо діток, і жінка була вагітна. Вночі там таке було 23 березня, що ми не витримали. Цілу ніч сиділи, вуха закривали і рота відкривали”, – розповіла Людмила.

Дивлячись на фото зруйнованого будинку, Людмила не стримує сліз.

“Я поверталася туди, вже тричі їздила. Життя там немає. Будівля одна спалена, кухня спалена. Одна будівля начебто є, але пошкоджена: стіна розбита, дах розбитий і ось-ось впаде. Повертатися нема куди, здоров’я немає”, – поділилася Людмила.

Майже три місяці проживає у цьому центрі Валерія з братом, сестрою та малюком. Виїхати змушені були через щоденні обстріли Херсона.

“З Херсона 22 листопада виїхали сюди, бо почали стріляти в  моєму селі. Ситуація дуже погана, постійні обстріли”, – розповіла Валерія.

Покинув батьківський будинок і Сергій, він евакуювався з Херсона. Від друзів дізнався, що його квартиру в місті пошкоджено через вибух російського снаряда.

“Тяжко там зараз, стріляють, доводиться ще тут бути. Зараз зідзвонювалися з друзями, товаришами, так уже й до нашої хати потрапило, до нашого під’їзду не потрапило, а до під’їздів поруч, вікна вилетіли, все вилетіло”, – розповів Сергій.

Під час окупації Херсона військові РФ поводилися агресивно. Люди були налякані, не виходили із квартир. Росіяни виламували двері та влаштовували обшуки.

“До сусідів приходили, приїжджали, шукали. У них, мабуть, інформація є. Так до льотчика, думали військовий, а він на кукурудзнику літав, поля обприскував. За розповідями, багато творили лиха, двері ламали, до будинків залазили”, – сказав Сергій.

Заступник начальника Червоного Хреста в Миколаївській області Аркадій Дабагян каже, що переселенці можуть перебувати у центрі, доки не зможуть повернутися додому. Станом на перше лютого в центрі проживає близько 130 осіб.