Італійський журналіст розповів про свій візит до Херсона (фото)

Італійський фотожурналіст Вінченцо Чіркоста, який співпрацює з турецьким інформаційним агентством Anadolu Images, став свідком чергового злочину росіян проти мирного населення Херсона. Журналіст, який часто знімає конфлікти, заворушення, міграційні шляхи, розповів херсонському виданню МОСТ, як працює в Херсоні.

“За останній рік, у період з березня 2022 року по березень 2023 року, я перебував в Україні близько півроку. Можу сказати лиш одне, що цю війну не можна порівняти ні з чим”, – розповів він.

Журналіст ніколи не міг уявити, що у ХХІ столітті посеред Європи розпочнеться найкривавіша війна з часів Другої світової війни. Але цю війну не можна порівнювати з Другою світовою, тут зовсім інший рівень.

“Я з жовтня готувався до приїзду в Україну. Я хотів зробити фотозвіт на Донбасі і зв’язався з DonbasFrontline. Знав, що напруга зростає, але не міг уявити повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Я мав прилетіти якраз 24 лютого в Київ о 17:00. Але ми всі знаємо, що сталося на світанку”, – згадує він.

За весь час перебування в Україні Вінченцо висвітлював безпосередньо південний напрямок, і особливо Херсон.

“У день визволення Херсона я не знаходився в Україні, тому мав на меті поїхати туди якнайшвидше. Мої редактори просять мене займатись конкретною територією, зокрема півднем України. Звісно, Херсон був постійно на порядку денному”, – згадує він.

Херсон асоціюється у нього не з милим провінційним містом, а зі страхом. Бо під постійними російськими обстрілами важко побачити красу речей.

“Що я встиг побачити, то це страх в очах людей”, – каже він.

Згадав він і неприємну ситуацію, яка сталася у Херсоні.

“Я був у місті під час російського обстрілу 21 лютого. Він почався, коли ми якраз заїхали в Херсон. Щойно ми дістались постраждалої зупинки, поліція та військові завели нас в підземний перехід, разом з цивільними та рятувальниками. Приблизно через 15-20 хвилин ми вийшли та опинилися посеред пекла – повсюду кров, трупи та руйнування”, – згадує він.

Журналіст мав бронежилет і каску, якими його забезпечили представники Інституту масової інформації в Одеському хабі “Медіабаза”.

“Повірте, коли ви знаходитесь під обстрілом, який ведеться з “Градів”, то це вам ніяк не допоможе. Всім, хто їде в Херсон, раджу бути дуже обережними і мати при собі захисне обладнання”, – каже він.

Він спілкувався з багатьма українцями, і кожен з них хотів боротися за свою землю.

“Я зробив би так само”, – додає журналіст.