Катівні в Херсоні були частиною ретельно продуманого плану Росії (відео)

Міжнародна група юристів зібрала докази, які вказують на те, що російська влада спланувала та безпосередньо фінансувала тортури на Херсонщині, створивши щонайменше 20 катівень для придушення української ідентичності. Про це пише hromadske з посиланням на The Guardian.
Британський адвокат Вейн Джордаш, який очолює Міжнародну групу юристів зазначив.

“Масові тортури, фінансовані Російською Феедерацією, не випадкові, а є частиною ретельно продуманого плану, з чіткою метою – знищити українську національну та культурну ідентичність”, – зазначає адвокат Вейн Джордаш.

Катівні керувалися ФСБ, а також російською пенітенціарною службою та місцевими колаборантами, і були призначені для підкорення, перевиховання або вбивства українських громадських активістів.

“Серед ув’язнених були не тільки активісти, журналісти, державні службовці чи вчителі, але й випадкові жителі, яких російські окупанти зупиняли на вулиці та звинувачуваои в нібито проукраїнській позиції через матеріали знайдені в телефоні”, – йдеться в повідомленні адвоката.

Проти ув’язнених – як чоловіків, так і жінок – застосували різні види тортур.

“Побиття, катування електричним струмом, занурення голови у воду. Також людей змушували вчити проросійські гасла, вірші та пісні. Тільки в Херсоні за час російської окупації зникли безвісти близько 400 людей, невідомо скільки з них росіяни вбили, а скільки вивезли до РФ”, – говорить Вейн Джордаш.

Після звільнення Херсона правоохоронці спільно з експертами виявили та оглянули низку приміщень, де під час російської окупації міста росіяни незаконно утримували людей і жорстоко їх катували.

“Там було знайдено частини гумових кийків, дерев’яну биту, апарат, яким росіяни катували мирних мешканців струмом, лампу розжарювання та кулі. В камерах та підвалах проти людей застосовували різні методи тортур, фізичне та психологічне насильство”, – говорить адвокат.

Згодом ще одне місце тортур правоохоронці виявили в адмінбудівлі суду в одній з громад поблизу Херсона. Там виявили списки зі 112 громадян, яких могли утримувати в цій будівлі. Також російські окупаційні війська облаштували катівню у населеному пункті Стрілкове Генічеського району Херсонської області.