Мешканець Херсонщини передав майно підприємства російським окупантам та примушував працівників підприємства брати участь у псевдореферендумі

Мешканець Херсонщини підозрюється у колабораціонізмі та пособництві Росії. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті. Підозрюваний передав майно підприємства російським окупантам та примушував працівників підприємства брати участь у псевдореферендумі.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності та пособництві Росії мешканцю Білозерського району Херсонської області (ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“В червні 2022 року підозрюваний погодився діяти під керівництвом окупаційної влади РФ та зайняв посаду директора захопленого КП «Агрофірма радгосп Білозерський», що здійснює вирощування сільськогосподарської продукції. Псевдодиректор перереєстрував вказане підприємство в органах окупаційної адміністрації Росії та передав матеріальні ресурси військовослужбовцям та співробітникам спецслужб РФ. Також він допомагав російській окупаційній владі впроваджувати на Херсонщині так звану «рубльову зону», реалізуючи продукцію підприємства в рублях. Окрім того, підозрюваний погрозами змушував працівників підприємства брати участь у псевдореферендумі щодо виходу зі складу України і приєднання до складу Росії тимчасово окупованої території Херсонщини”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюється слідчими слідчого відділу УСБ України в Херсонській області.
“Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду”, – йдеться в Конституції.