Студенти херсонського гідрометеорологічного коледжу роблять окопні свічки та плетуть сітки для військових (відео)

Разом зі своїми родинами студенти херсонського гідрометеорологічного фахового коледжу допомагають військовим – роблять окопні свічки та плетуть маскувальні сітки. Що ще роблять для українських військових, бачили кореспонденти Суспільного.

Студентка херсонського гідрометеорологічного фахового коледжу Юлія Ковалишина разом з одногрупниками допомагає військовим ЗСУ. Студенти виготовляють окопні свічки, плетуть маскувальні сітки.

“Збираємо баночки на свічки, тканину, робимо ангеликів для них – як обереги. На момент російської окупації у мене в кімнаті весь час висів український прапор. Коли не було світла, майже місяць, то тато переплавляв свічки. І мої молодші братики разом із ним їх ліпили. Молодший брат сказав, що буде робити їх для ЗСУ. Також мої братики малюють малюнки для ЗСУ, відео знімають”, – каже Юлія Ковалишина.

Допомагає військовим і третьокурсник Іван Груздов. Сьогодні він робить кошики з цукерками для військових. Хлопець у Херсон повернувся після звільнення міста. Зараз доводиться ще й ремонтувати власний будинок, який потрапив під російський обстріл.

“Ми з батьком поїхали в магазин, через 15 хвилин телефонує сусідка, каже – не приїздіть, у ваш будинок влучив снаряд. Приїхали, подивились, почекали рятувальників. Будматеріалами теж сусіди поділилися”, – говорить студент.

Волонтерством у коледжі почали займатись ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Спочатку допомагали обласній лікарні та дитячим будинкам, а з 2014 року – військовим.

“Наш студент Олександр Райхерт пішов добровольцем в АТО, і ми допомагали йому. Він, на жаль, загинув. Ми допомагали йому, побратимам його, нашим випускникам”, – каже викладачка відокремленого структурного підрозділу херсонського гідрометеорологічного фахового коледжу Одеського державного університету Ірина Бут.

Студенти й викладачі коледжу допомагають, як можуть. Здають кров для поранених, в’яжуть шкарпетки для бійців. У кожну посилку на фронт додають власноруч зроблені подарунки або цукерки.

“В мене є багатодітна родина Даші Ладиженської, вони всією родиною роблять свічки. Інша родина Соколових у Чорнобаївці – вони робили серденька такі “ай лав Чорнобаївка”, бо вся країна, і не тільки, знає про нашу Україну, про Херсон. Стан під окупацією впливає настільки на людей, що хочеться віддати все, що в тебе є, щоб допомогти та щоб скоріше була перемога” – говорить викладачка.