На Херсонщині почали посівну на 50 тисячах гектарів (відео)

На Херсонщині почали посівну на розмінованих полях. За даними ОВА весняні сільськогосподарські роботи проводять 40 агропідприємств на 50 тисячах гектарів, ще 500 тисяч – заміновані. Про це в етері нацмарафону розповів керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков.

“Це міни й снаряди після обстрілів. Тому потрібно обстеження цих територій, щоб люди могли швидше користуватися землею. Ми дуже вдячні міністерству, ДСНС, благодійним фондам, які надали машини для розмінування. Це прискорить процес”, – сказав Толоконніков.

Наразі не вистачає ресурсів, щоб прискорити розмінування. З урахуванням окупованої РФ частини Херсонщини, після її звільнення, процес розмінування може тривати років десять.

“Але ми маємо надію, що нам буде допомагати весь світ. І програми з гуманітарного розмінування зараз пропрацьовуються і відправляємо запити, щоб нам допомагали технікою і людьми. І як тільки ми відкинемо російських окупантів, щоб вони не могли обстрілювати, ситуація стане значно кращою”, – сказав керівник пресофісу ОВА.