На Херсонщині повідомлено про підозру освітянам, які організували навчальний процес за стандартами РФ

На Херсонщині повідомлено про підозру трьом освітянам-зрадникам, які організували навчальний процес за стандартами РФ. Про це повідомила Поліція Херсонської області на своїй сторінці в Facebook.
Слідче управління ГУНП в Херсонській області за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури здійснює досудове розслідування у справі трьох освітян-зрадників, які пішли на співпрацю з Росією і викладали в школі за російськими програмами, коли Херсон був в російській окупації. Такі дії розцінюються як колабораціонізм, тож учителям загрожує позбавлення волі на строк щонайменше три роки з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.
“Встановлено, що у період російської окупації Херсона троє освітян пішли на співпрацю з російською владою та добровільно впроваджували стандарти освіти РФ в одній зі шкіл міста. Навчальний заклад очолив колишній директор однієї з районних шкіл. А його заступниками з навчальної та виховної роботи стали двоє вчителів цієї херсонської школи. Перебіжчики організували навчальний процес за програмами РФ, набрали педагогічний колектив з числа таких же прихильників «російської ідеології», завезли російські підручники з усіх дисциплін по 11 класи, організовували свята, які прославляли Росію та переконували дітей, що росіяни – братський народ. Освітяни-колаборанти публічно демонстрували свої симпатії злочинній владі, підтримували збройну агресію Росії та заперечували воєнні злочини російської армії в Україні”, – йдеться в повідомленні поліції.
Під час деокупації колаборанти втекли на лівобережжя Херсонщини, тож їм заочно повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення за ч.2 ст.28, ч.3 ст.111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України.