В Херсонщині з початку року до центрів МВС звернулись 816 людей, щоб отримати посвідчення водія (відео)

З початку року до сервісних центрів МВС в Херсонській області звернулись 816 людей, які хочуть отримати посвідчення водія. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну навчитись керувати автівкою можна було в одній із 14 автошкіл Херсону. Чи всі заклади відновили свою роботу, чи вціліла матеріально-технічна база під час російської окупації та як працюють в умовах постійнихросійських обстрілів, дізнавалось Суспільне.

Теоретичні заняття в одній зі шкіл Херсону відновили два тижні тому. Аудиторії та навчальні матеріали після російської окупації лишились майже неушкодженими, а техніка – ні.

“На нашій базі жили росіяни. Техніка дуже сильно постраждала. Познімали двигуни, познімали коробки передач. Зруйнували всю техніку, тому вже два місяці поновлюємо роботу цієї техніки. Працюємо над тим, що поновити роботу повністю, як було до війни”, – говорить директор автошколи Геннадій Шипілін.

А в іншій автошколі, розповідає засновник ще однієї школи Олександр Малих, автівки вдалось зберегти.

“Інструктори переховували їх у власних гаражах. У такий спосіб ми зберегли техніку”, – розповів Олександр Малих.

Ще в одній автошколі приміщення руйнувань зазнало вже під час обстрілів російських військових. Від снаряда лишилася діра в стіні. Вибуховою хвилею повибивало вікна та двері всередині. Влучання було в кабінети архіву та бухгалтерії. Зайнялася пожежа.

“Потихеньку ремонтуємо. Законсервували те, що збереглося. Найстрашніше, що архів згорів і бухгалтерія”, – розповідає директор Олег Опихайленко.

Загалом до повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Херсоні працювало 14 автошкіл, нині – три подали документи на відновлення роботи в обласному центрі і ще одна в Нововоронцовці.

“Спочатку року, до нас звернулося 816 громадян, які хочуть отримати водійські посвідчнення. Щодо обміну посвідчення водія – 193 громадянина за останній тиждень”, – говорить заступник начальника регіонального сервісного центру МВС Микола Іщенко.