На Херсонщині знайдено нові масові поховання

На подвір’ї приватного будинку у селі Правдино на Херсонщині виявлено поховання з останками шістьох осіб зі слідами тортур. Про це повідомили в Поліції Херсонської області на своїй сторінці Facebook.
Продовжується робота правоохоронців з виявлення масових поховань на деокупованих територіях Херсонщини та встановлення осіб, загиблих унаслідок військової агресії РФ.
“У селі Правдино Херсонського району на подвір’ї приватного будинку виявлено поховання, знайдено останки шістьох осіб зі слідами тортур, вогнепальними пораненнями. Виявлені трупи ексгумовані і направлені на проведення судмедекспертизи. Ще 36 могил знайдено на кладовищі в поселенні геологів в Херсоні. Там масове захоронення, де є й тіла військовослужбовців Збройних Сил України. Загалом за період окупації до моргів поступило близько сімсот тіл, з яких приблизно сто – з тілесними ушкодженнями, отриманими унаслідок військових дій, особи 12 із них до цього часу не встановлено”, – повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.
За його словами, ведеться робота для оперативного збору зразків ДНК родичів для встановлення осіб загиблих. Євгеній Єнін вкотре підкреслив, що з перших днів широкомасштабної агресії російські терористи ігнорували норми міжнародного гуманітарного права: йдеться як про захоплення в заручники рятувальників, які не мають зброї і не чинять жодного військового опору, так і про жорстокість щодо цивільного населення, яку російські військові неодноразово демонстрували через соцмережі.
“Російські окупанти просто скаженіли. І досить часто чинили насильство проти цивільних, хизуючись, висилаючи фото та відео рідним в Росію, викладаючи в соцмережі. Але це в подальшому буде інструментом у формуванні доказової бази щодо вчинених ними воєнних злочинів. На превеликий жаль, той жах, який ми вже побачили на звільненій території Херсонщини, може бути лише невеличкою частиною того, що відкриється нам після звільнення решти окупованих територій”, – зазначив перший заступник міністра.