СБУ затримала у Херсоні колаборантку з партії регіонів, яка погрожувала розстрілом за відмову голосувати на псевдореферендумі

СБУ затримала у Херсоні колаборантку з партії регіонів, яка погрожувала розстрілом за відмову в голосуванні на псевдореферендумі. Про це повідомляє Служба безпеки України на своєму сайті.

Зловмисницею виявилась жителька обласного центру, яка входила до складу місцевого осередку партії регіонів. Після захоплення міста вона добровільно пішла на співпрацю з ворогом і запропонувала свою допомогу у війні проти України.

“За це вона отримала російський паспорт та призначення на посаду в окупаційній адміністрації РФ. Там вона очолила створену РФ дільничну виборчу комісію. Перебуваючи на цій посаді, колаборантка виконувала завдання Москви щодо організації та проведення незаконного референдуму у тимчасово захопленій частині півдня України. Для цього розгорнула широку агітаційну кампанію на підтримку фейкового плебісциту на території одного з районів міста. Підозрювана особисто закликала людей приходити на дільниці і проголосувати на користь країни-агресора.

Вона особисто обходила приватні домоволодіння і вимагала від людей поставити потрібну відмітку в бюлетенях. У разі відмови одразу зверталась до озброєних російських солдатів, які її супроводжували. Окупанти в свою чергу вривалися в оселі громадян та погрожували розстрілом”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Після звільнення Херсона підозрювана намагалась бути непомітною і таким чином уникнути правосуддя. Однак, співробітники СБУ все одно викрили її та затримали. У зловмисниці виявлено паспорт громадянина РФ та партійний квиток проросійської партії.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 5 ст.111-1 (колабораційна діяльність, участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території, вчинене за змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.