На лівобережжі Херсонщини російські війська облаштовують свої позиції серед місцевого населення

Російські війська намагаються зосередити свої позиції та розташування підрозділів серед місцевих жителів. Це суттєво ускладнює нам роботу. Про це пише Суспільне посилаючись на заяву керівниці Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталіїї Гуменюк в ефірі загальнонаціонального марафону.

Російські військові наближаються до краю лівого берега Дніпра, щоб завдавати ударів по звільненій території. Основні сили тримають вглиб лівобережної частини. Угрупування армії РФ зараз посилене мобілізованими. Вони облаштовують оборонні рубежі за кілька десятків кілометрів від води.

“Наша робота досить плідна. За минулу добу нам вдалося знищити район зосередження живої сили. Підтверджено знищення близько 30 російських окупантів. Ми розуміємо, що вони намагаються розосередити свої позиції й розташування підрозділів серед місцевих жителів. Це суттєво ускладнює нам роботу”,  розповіла Наталія Гуменюк.

Протягом двох останніх ночей російська армія обстріляла Херсонський онкологічний диспансер. Обійшлось без загиблих і поранених. Але є травмовані херсонці через обстріли житлових кварталів. Російська армія завдає ударів лише з однією метою – терор цивільних жителів Херсона.

“Обстріли неприцільні, спрямовані на житлові квартали, соціальну інфраструктуру і критичну інфраструктуру. І основна їхня мета тероризувати місцевих жителів, переконуючи, що їм жилося краще при Росії. Всупереч тому, що до 80 обстрілів за добу відбувається по всій території правобережжя, херсонці досить стійкі і знають правила, яких треба дотримуватися, і намагаються швидко перейти в укриття”,  сказала Наталія Гуменюк.

Сили оборони співпрацюють з учасниками Руху спротиву. Але зараз партизанам стає дедалі важче працювати через посилені поліційні заходи на лівобережжі. Займається російська поліція і пошуком своїх дезертирів.

“У них дуже похитнувся морально-психологічний стан військових, оскільки вони не бачать перспективи, бачать суттєві перебої з логістикою, які нам вдалося досягти через контроль над логістичними маршрутами та транспортними шляхами. Ми суттєво їм урізали можливість постачання як зброї, так і загального майна”,  сказала Гуменюк.