На окупованій частині Херсонщини російські війська обмежують доступ українців до інформації

На окупованій Росією частині Херсонщини російські війська проводять фільтраційні заходи та обмежують доступ українців до інформації. Про це повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський на своєму каналі в Телеграм.

“Українці, які зараз перебувають на лівобережній частині Херсонщини, перебувають у вкрай скрутному становищі. Постійні фільтраційні заходи, тотальна пропаганда, обмеження доступу до інформації та мінімальна гуманітарна підтримка з боку російської окупаційної влади”, – йдеться в повідомленні Соболевського.

Росіяни не дозволяють виїжджати місцевим мешканцям з окупованих територій та блокують всі спроби організувати гуманітарний коридор.

“Кількість людей, які мріють втекти від росіян, надто сильно суперечить їхній пропагандистській картинці про звільнених мешканців Херсонської області. Сподіваюся, коридор таки з’явиться, і люди зможуть безпечно евакуюватись із цих територій”, – додав Соболевський.

Також через великі втрати армії РФ на окупованій території не вистачає медичних закладів для лікування російських військових. Для надання медичної допомоги командування змушене використовувати не пристосовані для цього приміщення. Так, в селищі Нижні Сірогози, що на Херсонщині окупанти замінили всіх лікарів і лікують в медичному закладі лише особовий склад російських військ.

“Для надання медичної допомоги російські окупанти використовують не лише медичні заклади тимчасово захоплених населених пунктів Херсонської області, які вже переповнені, а й обладнують дитячі садочки під польові шпиталі”, – йдеться в повідомленні.

Така ж ситуація спостерігається і в тимчасово окупованому Каланчаку. Там звільнили всіх лікарів, а жителям селища заборонили звертатися до лікарні.