Окупанти захопили обласну наукову бібліотеку в Херсоні, де був гуманітарний центр

Окупанти у Херсоні захопили обласну універсальну наукову бібліотеку імені Гончара. Вона стала одним з гуманітарних центрів міста, у якому тривалий час перебували біженці. Про це повідомив перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

“Орки в Херсонській області, порушуючи всі можливі норми моралі і міжнародного права, продовжують тиск на заклади освіти і культури. Одним з останніх прикладів є фактично захоплення Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гончара”, – написав він.

Бібліотека відома всім херсонцям. На її базі регулярно проводилися заходи у різних сферах – від інклюзії до безпечного міського простору.

Наприклад, попри окупацію, 2 квітня колектив бібліотеки провів вуличну акцію до Всесвiтнього дня iнформування про аутизм. А до цього там організовували навчання з дітьми – уроки української.

Також бібліотека стала одним з гуманітарних центрів. Повідомляється, що у будівлі закладу тривалий час перебували біженці.

Як зазначив Соболевський, директор бібліотеки Надія Коротун і значна частина колективу категорично відмовилися від співпраці з окупантами. Зараз керівництво закладу перебуває на території, підконтрольній ЗСУ.

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара – головний заклад у сфері бібліотечно-інформаційного обслуговування населення області. Це головне книгосховище краєзнавчої літератури Херсонщини. Заснована 1872 р. як громадська книгозбірня. Створена завдяки ініціативі і зусиллями прогресивної інтелігенції міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *