Подружжя підприємців із Херсона підозрюється у колабораціонізмі

Подружжя підприємців із Херсона підозрюється у колабораціонізмі та пособництві ворогу РФ. Про це Херсонська обласна прокуратура повідомила на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури затримано та повідомлено про підозру двом місцевим мешканцям у колабораційній діяльності, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, та пособництві державі-агресору (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Підозрювані – подружжя, яке в період російської окупації міста активно провадило господарську діяльність у взаємодії з окупаційною владою РФ, чим підтримували реалізацію узурпованих владних повноважень на захопленій території. Свою техніку та компанію зі збирання відходів, надання послуг перевезення речей, оренди вантажних автомобілів та інше вони перереєстрували за законодавством РФ. Також подружжя відкрило рахунки в російському банку. Після цього уклали договори про надання послуг з розрахунками в рублях з представниками окупаційних органів влади, установ та продовжили займатися підприємницькою діяльністю”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Правоохоронці провели обшуки у помешканні підозрюваних, а також в адміністративних та господарських будівлях компанії. Вилучено документи та речі, що свідчать про співпрацю підозрюваних з російською окупаційною владою.
Наразі вирішується питання щодо обрання фігурантам запобіжного заходу.
Досудове розслідування здійснюється ГУНП в Херсонській області, оперативний супровід – ДСР НП України.