Поліція Херсонщини застерігає громадян від шахраїв

Оренда житла, продаж військової амуніції, генераторів та інших товарів через інтернет-мережу, допомога пораненим, хворим або рідним, які потрапили в біду, розблокування банківських рахунків і телефонних карток. Поліція Херсонської області в Facebook нагадує про найпопулярніші види шахрайства, аби ви могли від них вберегтися.

У зв’язку з масовим тимчасовим переселенням громадян у більш безпечні для проживання місця набула розповсюдження шахрайська схема зі здачею квартир. Поліція радить у таких випадках користуватися послугами перевірених агенцій з оренди житла.

“Під час телефонної розмови, шахраї користуються фразами на кшталт: “У нас черга з бажаючих винайняти квартиру, але якщо ви зробите передоплату, то ми забронюємо помешкання за вами”. Психологічно пригнічена людина погоджується і врешті залишається без грошей і без орендованого житла”, – пояснюють в поліції.

При купівлі товарів в мережі-інтернет, необхідно оплачувати товар лише після його отримання, не довіряти одразу занадто низьким цінам на товар.

“Під час купівлі-продажу товарів продавець пропонує занижену вартість товару, вигідні акції, просить у вас здійснити повну або часткову передоплату за товар, а коли гроші перераховані він зникає”, – застерігають в поліції.

Дуже поширені і телефонні шахрайства. Банківські працівники ніколи не запитують у клієнтів персональні дані як клієнта банку, так і банківської картки.

“Аноніми телефонують громадянам і під різними приводами виманюють особисті та персональні дані, а також дані банківських карток начебто для їх захисту. Після отримання необхідної інформації злочинці просто знімають з них кошти”, – говорять в поліції.

Є ще одні телефонні шахраї. В разі отримання такого дзвінка відразу припиніть розмову та перетелефонуйте родичу, щоб дізнатися, як у нього справи. Ні в якому разі, не слід передавати кошти незнайомцям.

“Вони телефонують та розповідають, що з кимось з ваших рідних сталася біда. Відрекомендовуються, як лікарі чи правоохоронці і повідомляють, що хтось із рідних скоїв злочин або потрапив у ДТП чи в важкому стані та його доставлено в лікарню. І для уникнення покарання чи проведення термінової операції в лікарні потрібно заплатити гроші. Ці кошти злочинці просять перерахувати на рахунок або підвезти в певне місце чи віддати їх третій особі, яка за ними приїде. Після отримання грошей спілкування припиняється”, – констатують в поліції.

Якщо ж ви все таки стали жертвою шахрайства, терміново телефонуйте до поліції за номером “102”.