Тюремні строки отримали четверо організаторів псевдореферендуму на Херсонщині

Служба безпеки України зібрала обґрунтовані докази вини чотирьох організаторів незаконного референдуму на тимчасово окупованих РФ територіях Херсонської області. Про це повідомляє Служба безпеки України на своєму сайті.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вони перейшли на бік РФ та запропонували свою допомогу в проведенні фейкового плебісциту. Співробітники СБУ затримали колаборантів під час стабілізаційних заходів у деокупованому Бериславському районі.

Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив їм покарання у виді п’яти років ув’язнення з позбавленням права займати посади в органах влади та займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом, строком на десять років.

“Cаме ці зловмисники закликали місцевих жителів «проголосувати» за приєднання регіону до складу РФ. Для цього вони в супроводі озброєних російських окупантів обходили приватні домоволодіння і вимагали від людей поставити «необхідну» позначку в «бюлетенях». У разі відмови – застосовували психологічний тиск та погрожували ув’язненням”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Суд визнав їх винними за ч. 2 ст. 28 та ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Розслідування проводили співробітники СБУ Херсонської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.