Призначення в Херсон, Дніпро і Запоріжжя нових керівників ОВА

Кабінет Міністрів України погодив і Президент призначив трьох голів обласних військових адміністрацій в стратегічно важливих регіонах країни. Про це пише BBC News Україна.

Щоб краще зрозуміти логіку цих кадрових призначень, потрібно згадати, хто займав ці крісла до того, як їх почали звільняти два тижні тому.

“Голови Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської ОВА – Валентин Резніченко, Олександр Старух та Ярослав Янушевич були цивільними людьми. Нові ж керівники областей – люди із досвідом роботи в правоохоронних органах. Новим Дніпропетровським головою ОВА став Сергій Лисак – генерал, який вже пів року очолює місцеве управління СБУ. Головою ОВА в Запоріжжі став ще один співробітник СБУ Юрій Малашко. А новим головою Херсонської військової адміністрації став Олександр Прокудін – кадровий поліцейський, який за 22 роки в органах пройшов шлях від слідчого до керівника херсонської обласної поліції. В лютому 2022 року, буквального за декілька днів до російського вторгнення, його звільнили з цієї посади в зв’язку з переходом на іншу роботу, але про подальшу біографію Прокудіна ми знаємо лише те, що восени цього року він брав участь в деокупації Херсона. Таким чином троє нових очільників – люди в мундирах. Це може означати, що влада взяла курс на наведення на місцях військового порядку, в тому числі і в плані фінансової дисципліни. А може означати і те, що Дніпропетровська, Херсонська та Запорізька області готуються до важких часів, і вміння організувати оборону та діяти під акомпанемент війни в найближчі дні та тижні буде тут набагато більш затребуваним, ніж прагнення налагодити в прифронтових регіонах життя за хоч і модифікованими, але лекалами мирного часу”, – йдеться в повідомленні видання.

А сам Зеленський пояснив призначення так:

“Дніпропетровську, Запорізьку та Херсонську обласні адміністрації очолять фахівці, які мають досвід реального захисту держави саме зараз”.