П’ять років позбавлення волі отримав гауляйтер села Новорайськ Херсонської області

За матеріалами СБУ до п’яти років позбавлення волі отримав так званий «голова Новорайської сільської ради». Про це повідомили на сторінці Facebook управління СБУ в Херсонській області.
“На дану «посаду» місцевого мешканця призначено окупаційною владою РФ. Після захоплення населеного пункту російськими військами зрадник перейшов на бік російських окупантів і добровільно погодився на пропозицію стати «головою» села. Крім своїх прямих обов’язків на даній посаді – виконання організаційно-розпорядчих функцій, гауляйтер «опікувася» побутовими питаннями російських окупантів – розселяв військових РФ у пустих домівках місцевих мешканців, вів «роз’яснювальну роботу» серед населення щодо співпраці з представниками злочинної влади РФ”, – йдеться в повідомленні СБУ.
В грудні 2023 року під час стабілізаційних заходів у селі Новорайськ Бериславського району прибічника Росії було затримано співробітниками СБУ та оголошено про підозру в колабораційній діяльності.
На підставі зібраної Службою безпеки доказової бази суд визнав його винним за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Йому призначено покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі.
Розслідування проводили співробітники СБУ Херсонської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.