Російська армія підірвала греблю Каховської ГЕС (фото, відео)

Російська окупаційна армія підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню. Близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону, загрожує підтоплення. Про підрив повідомили в оперативному командуванні “Південь”.

Підрозділи Національної поліції та ДСНС Херсонської області підняті по тривозі для оповіщення та евакуації цивільного населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині річки Дніпро, а саме населені пункти: Миколаївка, Ольгівка, Львове, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон (острів Корабел).

Рівень води піднімається і всім, хто знаходиться у зоні небезпеки необхідно:

  • вимкнути всі електроприлади;
  • взяти документи і речі першої необхідності;
  • подбати про близьких і домашніх улюбленців;
  • виконувати інструкції рятувальників та поліцейських.
“Неконтрольоване зниження рівня водосховища є додатковою загрозою для тимчасово окупованої росіянами Запорізької АЕС. Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений. Український персонал ЗАЕС моніторить усі показники. Укргідроенерго наразі продовжує аналізувати ситуацію, наші фахівці працюють над уточненням масштабів руйнування, швидкості та обсягів води”, – йдеться в повідомленні Укргідроенерго.

Інформацію щодо локацій евакуації у Корабельному районі можна отримати по телефону гарячих ліній:

  • (+38) 099 736 22 30.

Додаткову інформацію можна отримати за номерами телефону гарячої лінії міської ради:

  • (+38) 050 040 44 24;
  • (+38) 098 958 17 90.

Укрзалізниця допомагає місцевій владі з евакуацією мешканців Херсону та прилеглих сіл через підрив російськими окупантами Каховської ГЕС. Перший евакуаційний поїзд відправиться з Херсона о 12:00. За потреби будуть призначені додаткові евакуаційні поїзди.

Херсонська обласна прокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальних провадженнях проти російської армії, розпочатих за фактами екоциду та порушення законів і звичаїв війни (ст. 441, ч. 1 ст. 438 КК України).