Вийшов фільм про вбивства, викрадення та катування росіянами українських журналістів (відео)

Напередодні Дня журналіста команда «Слідства.Інфо» презентувала документальний фільм «Окупація: ціна слова». Стрічка розповідає про українських журналістів, які під час російсько-української війни опинилися в окупації та зазнали насилля з боку російських військових через свою роботу. Про це повідомило «Слідство.Інфо» на своєму сайті.

“Ми працювали над цим розслідуванням близько пів року, поспілкувалися з понад 20 українськими журналістами, яких викрадали, допитували та погрожували. Попри російську окупацію, вони продовжували робити свою роботу і не йшли на співпрацю з окупантами”, – каже авторка фільму Яніна Корнієнко.

До фільму ввійшли історії херсонського журналіста Олега Батуріна, журналістки з Мелітополя Світлани Залізецької, київського журналіста Дмитра Хилюка та інших. Всі вони постраждали від рук росіян через те, що, попри складні обставини, намагалися розповідати правду про війну.

“До кожного з них приходили, схиляли до роботи на росіян, погрожували. Далі викрадали – самих журналістів чи членів їхніх сімей, – били, змушували зізнатися у шпигунстві. Все це мало чітко продуманий системний характер з винищення професійної журналістики в перші ж тижні російської окупації”, – зазначила головна редакторка «Слідства.Інфо» Анна Бабінець.

Розслідувачам агенції вдалося зібрати свідчення потерпілих, що майже в усіх випадках з журналістами «працювали» представники російського ФСБ.