Російська військова прокуратура підтвердила, що утримує викраденого рік тому херсонця Сергія Котова

Військова прокуратура Чорноморського флоту РФ у відповідь на адвокатський запит повідомила, що Сергій Анатолійович Котов утримується в «установі кримінально-виконавчої системи». Його викрали російські військові в квітні 2022 року. За даними родичів, наразі Котов знаходиться в СІЗО № 2 у Сімферополі, де облаштовано спецблок для політв’язнів України. Про це Центру журналістських розслідувань  повідомила донька Сергія Котова Вікторія Барабаш.

У документі, отриманому 16 березня 2023 року на запит адвоката, вказано, що Сергій Котов затриманий співробітниками кримського управління ФСБ «у зв’язку з протидією проведенню спеціальної військової операції». Також повідомляється, що Котов наразі утримується в «установі кримінально-виконавчої системи», однак без уточнення якої саме.

50-річного Сергія Котова російські військові забрали 7 квітня 2022 року в Олешках. Його донька Вікторія Барабаш розповідає, що о шостій ранку росіяни приїхали до будинку, де мешкала їхня родина.

“Сказали, щоб тато вивів мою 14-річну сестру і маму на вулицю. Потім відбувся обшук. Коли впустили в будинок, то розвели в різні кімнати, допитували. Що питали в тата, що у нього знайшли в телефоні – я не знаю. Йому сказали взяти паспорт, потім його забрали”, – розповідає Вікторія.

Спочатку Сергій Котов близько тижня знаходився в Херсоні, у захопленій російськими окупантами будівлі СБУ, де його піддавали тортурам.

“Мій батько має захворювання на остеомієліт ноги, через що отримав ІІІ групу інвалідності. Від людей, яких росіяни відпустили, я дізналась, що батька били, травмуючи хвору ногу, одягали мішок на голову, стріляли над головою, погрожували вбити. Через катування тато втрачав свідомість, але його приводили до тями та продовжували знущання”, – говорить донька.

Після Херсона Сергія Котова перевезли в окупований Росією Крим, де утримували спочатку в СІЗО №1 в Сімферополі, а у жовтні 2022 року перевели у СІЗО №2, де ФСБ створила  спецблок для «політичних».  Йому, як і багатьом іншим викраденим на окупованих РФ територіях півдня цивільним, не висунуто жодного обвинувачення, відповідно, адвокат не має до нього доступу.

“Родина Сергія Котова не знає з чим взагалі може бути пов’язане його затримання. За інформацією Вікторії Барабаш, батько потребує операції на нозі, але в СІЗО хірургічне втручання йому ніхто робити не буде, всіх необхідних ліків також він не отримує”, – йдеться в повідомленні.