Фактично хабар на державному рівні пропонують в Росії медикам, які поїдуть працювати в окуповані Росією території України, так звані «нові регіони». Про це пише Мост посилючись на підконтрольні РФ джерела.

Відповідне повідомлення розміщене в Telegram-каналі російського окупаційного «Міністерства охорони здоров’я Херсонської області».

“На Херсонщині в рамках програми «Земський доктор/Земський фельдшер» лікарі зможуть отримати по 1 мільйону рублів, а фельдшери, акушерки та медсестри – по 500 тис. рублів. Уряд Росії направить фінансування на підтримку медпрацівників, які прибули для роботи в сільські населені пункти та «малі» міста у «нових регіонах» країни. Розпорядження про розподіл субсидій з цією метою підписав голова уряду РФ Михайло Мішустін”, – йдеться в повідомленні.

“Окупаційний «Мінздрав» сподівається таким чином залучити 250 фахівців – 125 лікарів та 125 середніх медпрацівників. Медик, який захоче отримати мільйон або 500 тисяч рублів, повинен укласти відповідну угоду і не менше п’яти років працювати на окупованій території: Херсонська, Запорізька області, Донбас”,- йдеться в дописі.

Програма «Земський доктор/Земський фельдшер» – є свідченням великої кадрової проблеми в медзакладах на окупованих РФ територіях України. Ще на початку російської окупації чимало медиків виїхали звідти через небажання співпрацювати з росіянами. В місцеві лікарні приїздили працювати вахтовим методом російські медики. Мабуть, саме тому вони вирішили заманювати медиків на небезпечні території з дуже поганою соціально-економічною ситуацією величезними разовими виплатами.

Правда, невідомо, що робити медикам, які погодяться працювати на окупованих РФ територіях України в разі визволення цих території найближчим часом і повернення їх під контроль України. Невідомо, чи вважатиметься така ситуація форс-мажором і підставою не повертати раніше отримані виплати.